رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: با توجه به مازاد عرضه بیش از تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ تا پایان بهمن نوسانی نداشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، یوسفی گفت: قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده ۱۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم ۲۷ تا ۳۱ هزار تومان است.

بنابر آمار سامانه سماصط طی ماه های آبان ۱۲۷ میلیون قطعه و آذر ۱۳۱ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته است که با این وجود عرضه بیش از تقاضاست.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: با توجه به آنکه مرغ تخم مرغ های نطفه دار وارداتی به مرحله عرضه رسیده، پیش بینی می شود که تا اواخر بهمن قیمت مرغ تغییری نداشته است.

یوسفی از عرضه روزانه ۷ هزار تا ۷ هزار و ۵۰۰ تن مرغ در سطح کشور خبر داد.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو مرغ ۲۷ هزار تا ۳۱ هزار تومان، سینه ۶۰ هزار تا ۶۵ هزار تومان، فیله ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان، ساق مرغ ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان و ران مرغ ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان است، هر چند وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تنظیم بازار نرخ مصوب مرغ قطعه بندی را اعلام کرده است، اما طبق اذعان اتحادیه مرغداران، مغازه داران هر کیلو مرغ قطعه بندی را ۷ تا ۸ هزار تومان بالاتر عرضه می کنند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان