رئیس اداره بحران سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی از نظر ترافیک و شرایط آب و هوایی را اعلام کرد و گفت: به مردم توصیه می‌کنیم تجهیزات کافی و امکانات لازم برای سفر را به ویژه در محورهای درگیر بارش برف و باران به همراه داشته باشند.

به گزارش پایگاه تحلیلی رشد و توسعه؛ حبیب جمشیدی درباره آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی از نظر ترافیک و شرایط جوی گفت: طی چند روز گذشته بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی آغاز شده و از روز گذشته این بارش‌ها تشدید شدند. به‌گونه‌ای که در مناطق شمال غربی کشور بارش برف صورت گرفت و در برخی دیگر از استان‌ها شاهد بارش باران بودیم.

او افزود: طی روز گذشته بارش برف در محورهای استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و چهارمحال و بختیاری و بارش باران در جاده‌ها و استان‌های گیلان، همدان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، البرز و مازندران اتفاق افتاد اما در روزهای گذشته هیچ محوری به دلیل بارش نزولات جوی مسدود نشد.

جمشیدی ادامه داد: روز گذشته به دلیل کولاک محورهای سراب به اردبیل و گرمی به بیله سوار به دلیل کولاک و کاهش دید رانندگان مسدود شد چراکه ایمنی برای ما اولویت اول را دارد و دیگر محورها مانند محور گردنه حیران و محور چالوس به دلیل کنترل ترافیک و تخلیه بار ترافیکی به صورت مقطعی و کوتاه‌مدت در روزهای گذشته با محدودیت ترافیک و یکطرفه شدن مواجه شدند.

رئیس اداره بحران سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به ترافیک سنگین در آزادراه
تهران – شمال و محور هراز اظهار کرد: در حال حاضر سنگین‌ترین بارش‌های باران و برف را امروز و روز گذشته تجربه کردیم که با توجه به ادامه داشتن این وضعیت توصیه می‌کنیم مردم از سفرهای غیرضرور به ویژه در این محورها خودداری کنند و اگر مجبور به سفری شدند حتما تجهیزات کافی به همراه داشته باشند و به توصیه‌های سازمان راهداری و پلیس‌راه توجه ویژه کنند.

به گزارش ایسنا، براساس آخرین وضعیت جوی و ترافیکی اعلام شده از سوی مرکز مدیریت راه‌های کشور تردد از محور چالوس (مسیر شمال به جنوب) و محور هراز (شمال به جنوب) ممنوع است و ترافیک سنگینی در محور چالوس (مسیر جنوب به شمال) حد فاصل دو راهی شهرستانک تا نساء و حدفاصل پل زنگوله تا ولی‌آباد و در محور هراز (مسیر جنوب به شمال) حد فاصل پلور تا آب اسک و در آزادراه تهران -شمال محدوده سنگان و حد فاصل تونل تالون تا شهرستانک مشاهده می‌شود و در آزادراه قزوین – رشت، آزادراه تهران – کرج – قزوین، آزادراه قزوین – کرج و آزادراه تهران – قم ترافیک نیمه‌سنگینی گزارش شده است.

  • منبع خبر : ایسنا