آخرین تحلیلانتخاب سردبیربورس و بانک

توصیه مهم رییس کل بانک مرکزی به خریداران ارز

به گزارش پایگاه تحلیلی رشد  و توسعه، علی صالح آبادی گفت: اقدامات ویژه ای برای مقررات و نظارت بر روی صندوق‌های قرض‌الحسنه در حال اجراست تا ضمن نظام‌مند کردن آنها از بروز مشکلات احتمالی برای نظام پولی جلوگیری شود.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر نمایندگان مجلس در تدوین بودجه سال ۱۴۰۱ دقت در توازن را رعایت کنند و ناترازی بودجه‌ای نداشته باشیم، قطعاً با همکاری سایر حوزه‌ها در اقتصاد کلان شاهد ثبات و آرامش خواهیم بود.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه برخط بازار متشکل ارزی گفت: این سامانه در مرحله اول مختص تأمین ارز مسافرتی است و در حال حاضر این سامانه فقط برای ارائه ارز به مسافران طراحی شده و در آینده نزدیک با برقراری ارتباط با وزارتخانه‌های دیگر برای کلیه متقاضیان ارز، دسترسی و خدمات ایجاد خواهد خواهد شد.

صالح آبادی ادامه داد: متقاضیان ارز با مراجعه به این سامانه کلیه مدارک خود را بارگذاری کرده و با تعیین زمان و محل دریافت ارز، بدون نیاز به صف و اتلاف وقت ارز مورد نیاز خود را دریافت خواهند کرد.

وی افزود: هدف از راه انداری این سامانه در راستای فرهنگ مشتری مداری و حفظ رعایت شئون شهروندان و جلوگیری از حضور فیزیکی آنان در صف‌های طولانی است.

درآمدهای ارزی کشور در وضعیت خوبی قرار دارد

رئیس کل بانک مرکزی ثبات و آرامش در بازار ارز را در گرو درآمدها و عرضه مناسب ارز در کشور دانست و خاطرنشان کرد: بازار متشکل ارزی با رشد ۲۰۷ درصدی در امسال به رقم ۱ میلیارد و ۶۲۰ میلیون دلاری در معاملات خود رسید.

صالح آبادی افزود: ارزش تجارت خارجی نیز با رشد ۳۸ درصدی نسبت به سال گذشته به ۹۰ میلیارد دلار رسید و در سامانه نیما نیز بیش از ۲۶ میلیارد دلار عرضه به ثبت رساندیم که در مجموع ۶۶ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است؛ بر همین اساس نسبت به پایداری و بهبود شاخص‌های اقتصادی در سال آتی امیدواریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا