آخرین تحلیلاخبار ویژهنوآوری

ممنوعیت حضور شرکت‌های روسیه در کنگره جهانی موبایل

به گزارش پایگاه تحلیلی رشد  و توسعه؛ انجمن GSMA اعلام نکرد حضور کدام شرکت‌های روسی ممنوع شده است و تنها گفت پاویون روسیه وجود نخواهد داشت تا محصولات موبایل این کشور را نمایش دهد.

جان هافمن، رئیس GSMA به رویترز گفت: هیچ برنامه ای برای لغو یا به تاخیر انداختن نمایشگاه کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۲ وجود ندارد. با این حال این سازمان در وب سایت خود اعلام کرد همه سیاستها و تحریمهایی که روسیه را هدف می گیرند را رعایت خواهد کرد. بعضی از شرکتها در فهرست تحریمها هستند. تحت بعضی از تحریمها، ارسال تلفنهای همراه امکان پذیر است البته تا زمانی که به کارکنان دولتی روسیه یا وابسته های آنها ارسال نشوند.

مانند بعضی از نمایشگاههای تجاری، شرکت‌هایی روسی نظیر “ویمپل کام” می توانند فضای اختصاصی برای حضور در نمایشگاه خریداری کنند اما ممنوعیت اصلی عمدتا شامل شرکت‌هایی می شود که برای حضور از پاویون روسیه استفاده می کنند.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، این ممنوعیت در حالی اعلام می شود که فناوری به میزان فزاینده ای در جنگ میان روسیه و اوکراین مورد استفاده قرار گرفته است. شرکت‌های فیس بوک و توییتر اقداماتی را برای حمایت از کاربران اوکراینی و کسانی که حرکت ارتش روسیه را دنبال می کنند، انجام داده اند. روسیه هم به نوبه خود دسترسی به فیس بوک را به تلافی اقدام این شبکه اجتماعی در محدود کردن رسانه های روسی، محدود کرده است. انجمن GSMA خواسته یا ناخواسته درگیر سیاستهایی شده که به طور کلی روی دنیای موبایل تاثیر می گذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا