رشد تولید ناخالص داخلی نروژ در سال ۲۰۲۱ قوی‌ترین رشد در ۱۴ سال گذشته را نشان داد زیرا داده‌های آمار نروژ نشان داده است که اقتصاد نروژ در سال گذشته ۴.۲ درصد رشد کرد که سریع‌ترین سرعت از سال ۲۰۰۷ تاکنون را داشته است. به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، اداره آمار اعلام کرد: […]

رشد تولید ناخالص داخلی نروژ در سال ۲۰۲۱ قوی‌ترین رشد در ۱۴ سال گذشته را نشان داد زیرا داده‌های آمار نروژ نشان داده است که اقتصاد نروژ در سال گذشته ۴.۲ درصد رشد کرد که سریع‌ترین سرعت از سال ۲۰۰۷ تاکنون را داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، اداره آمار اعلام کرد: این رشد اقتصادی در سه ماهه اکتبر تا دسامبر در مقایسه با دوره جولای تا سپتامبر رشد ۱.۴ درصدی داشته است که از پیش‌بینی ۱.۲ درصدی در نظرسنجی رویترز از تحلیلگران پیشی گرفته است.

در سال ۲۰۲۰، تولید ناخالص داخلی ۲.۳ درصد کاهش یافت که ضعیف‌ترین توسعه در ۷۵ سال اخیر تخمین زده می‌شود زیرا محدودیت‌های سختگیرانه کووید مانع از فعالیت تجاری شده است.

اداره آمار گفت که رشد سال گذشته ناشی از بازگشت به طیف گسترده‌ای از صنایع خدماتی بود که در مرحله اولیه همه‌گیری به شدت آسیب دیده بودند. بانک مرکزی نروژ که سال گذشته افزایش نرخ بهره را آغاز کرد، در سال ۲۰۲۲ سه بار افزایش را در نظر گرفته است و برخی از اقتصاددانان معتقدند که سرعت انقباضات سریع‌تر خواهد بود.

  • منبع خبر : ایسنا