آخرین تحلیلنوآوری

هزینه چندین میلیون دلاری ارتش آمریکا برای ساخت پهپادهای پیشرفته

ارتش ایالات متحده آمریکا مبلغ ۲۰ میلیون دلار برای ساخت کوادکوپترهای مجهز به هوش مصنوعی و تاشو هزینه کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، ارتش ایالات متحده به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای پرهیز استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین خارجی و تجاری در دسترس، طی قراردادی یکساله، مبلغ ۲۰ میلیون دلار به یک شرکت سازنده هواپیماهای بدون سرنشین مستقر در کالیفرنیا به نام “Skydio”، اعطا کرده است.

شرکت “Skydio” در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که پهپادهای X۲D خود را برای برنامه شناسایی کوتاه برد (SSR) ارتش ایالات متحده آماده خواهد کرد.

ارتش آمریکا با هدف تجهیز سربازان خود به راه حل‌های هوایی با قابلیت استقرار سریع که می‌توانند فعالیت‌های نظارتی و شناسایی را در بردهای کوتاه انجام دهند، مدتی است که طی این برنامه بر ساخت پهپادهای تمرکز کرده است.

طی این برنامه بیش از ۳۰ شرکت نیز طرح‌های خود را به ارتش ارائه کردند و در نهایت پنج شرکت به  لیست نهایی راه یافتند.

سایت خبری “درایو” از جزییات یک قرارداد فدرال در سال ۲۰۱۷ نوشت که طی آن جزییات و مشخصات “برنامه شناسایی کوتاه برد” که شامل زمان پرواز ۳۰ دقیقه و برد ۱.۸۶ مایل دریایی(سه کیلومتر) و توانایی تحمل باد تا ۱۵ گره دریایی بود، ذکر شده بود.

با این هدف منحصر به فرد این پهپاد نیازی به محموله‌های قابل تعویض ندارد، اما باید از ماموریت‌های نقشه برداری و توانایی تصویربرداری نشان‌گذاری جغرافیایی پشتیبانی کند.

پهپاد “X۲D” مجهز به حسگرهای حرارتی نوری دو رنگ است که قادر به ضبط ویدیو با  وضوح ۴k هستند و از GPS دارای حالت پرواز شبانه نیز برخوردار است که این موضوع آن را برای عملیات‌های شبانه روزی مناسب می‌کند. زمان پرواز ۳۵ دقیقه‌ای با حداکثر سرعت ۲۵ مایل در ساعت(۴۰ کیلومتر در ساعت) و ویژگی‌های هوش مصنوعی مانند اجتناب از برخورد با موانع و تشخیص سوژه از دیگر قابلیت‌های آن هستند.

وزن این پهپاد تنها کمتر از سه پوند(۱.۳ کیلوگرم) است و این موضوع آن را مورد پسند کاربران می‌سازد. علاوه بر آن پهپاد مذکور این قابلیت را دارد که خود را جمع کند و ابعاد خود را به نصف اندازه حالت پرواز خود کاهش دهد. بنابر ادعای این شرکت، یک پهپاد تا شده را می‌توان در کمتر از ۷۵ ثانیه برای استقرار آماده کرد.

وزن کنترلر این پهپاد چند صد گرم کمتر از خود پهپاد است و دارای صفحه نمایشی است که می‌تواند ویدیوها را در همان زمان که در فاصله شش کیلومتری با پهپاد ارتباط برقرار می‌کند، با کیفیت ۷۲۰p پخش کند.

علاوه بر این قابلیت‌های فنی گفته شده، نکته مهمی که احتمالا مورد توجه Skydio قرار گرفته است این است که پهپادهای آن در ایالات متحده طراحی، مونتاژ و پشتیبانی می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا