آخرین تحلیلانتخاب سردبیرصنعت معدن تجارت

عرضه اینترنتی گوشت قرمز از ساعاتی دیگر آغاز می‌شود

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه،  وزارت جهاد کشاورزی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بر اساس مصوبات روز چهارشنبه مورخ ۲۰ بهمن ماه در کارگروه تنظیم بازار کالاهای کشاورزی مقرر شد، در ادامه تأمین نهاده‌های دامی در سامانه بازارگاه نهاده دامی بهمن و اسفند ماه، یکجا تا پایان ماه بهمن تأمین و تخصیص داده شود.

در این جلسه مقرر شد، برای آرامش بازار و رفع دغدغه مردم و با توجه به اینکه ذخایر گوشت قرمز به اندازه کافی و به وفور وجود دارد، برای تنظیم بازار، عرضه به صورت گسترده از طریق سامانه توزیع هوشمند، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره بار و توزیع در سطح شهر انجام شود.

لازم به ذکر است؛ در توزیع هوشمند، برای حفظ کرامت مردم و ملاحظات کرونایی، تحویل کالا به صورت رایگان درب منزل انجام شود که این روش به سلامت جامعه و جلوگیری از ازدحام در سطح شهر در شرایط بحرانی شیوع کرونا کمک خواهد کرد؛ به همین خاطر محصولات عرضه شده در سامانه بازرگام به صورت فروش با تخفیف ویژه عرضه خواهد شد.

طبق مصوبات جلسه کارگروه تنظیم بازار و کالاهای کشاورزی، از امروز گوشت گوساله مخلوط با قیمت هر کیلو ۹۹ هزار و ۸۰۰ تومان و گوشت بره مخلوط با قیمت هر کیلو ۱۰۵ هزار تومان توسط سامانه بازرگام عرضه خواهد شد.

همچنین گوشت گوساله لاشه با قیمت هر کیلو یک صد هزار تومان، گوشت گوساله گرم بسته بندی تنظیم بازار درجه یک هر کیلو ۱۴۰ هزار تومان، گوشت گوساله چرخ کرده تنظیم بازاری درجه یک هر کیلو ۱۲۰ هزار تومان، گوشت گوساله بسته بندی هر کیلو ۱۲۰ هزار تومان و گوشت گوسفند گرم لاشه با قیمت ۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار عرضه خواهد شد.

طبق این مصوبات، توزیع گوشت در سامانه بازرگام با هماهنگی‌های انجام شده، طی ساعات آینده انجام خواهد شد و این اقلام در میادین میوه و تره بار از روز شنبه عرضه می‌شود.

با توجه به ذخایر بسیار زیاد و مطمئن گوشت، مردم نگرانی برای تأمین گوشت نداشته باشند و عرضه گسترده گوشت به صورت نامحدود، تا شب عید و ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت و وزارت جهاد کشاورزی با تمام توان برای تنظیم بازار و عرضه محصولات تلاش خواهد کرد.

در این جلسه مقرر شد، نظارت و پایش بازار به صورت جدی و مستمر انجام شود و با هر گونه گرانی ساختگی، احتکار، گران فروشی و کم فروشی که باعث اختلال در سفره مردم و ایجاد نگرانی در کشور شود، به شدت توسط تعزیرات و تیم‌های بازرسی برخورد می‌شود و تیم‌های گشت و بازرسی بازار فعال باشند.

از مردم خواهشمندیم در رصد بازار، مدیریت مصرف و مقابله با اخباری که باعث تشویش در جامعه می‌شود به خادمان خود در وزارت جهاد کشاورزی کمک کنند، و در صورت مشاهده هر گونه تخلفی با شماره تلفن ۱۲۴ تماس بگیرند و تعزیرات آماده برخورد با هرگونه تخلف، احتکار و گران فروشی خواهد بود.

در این اطلاعیه از رسانه‌ها درخواست شده است تا با اطلاع رسانی درست، از انتشار اخبار نگران کننده، غیر موثق و ساختگی که باعث تشویش در جامعه می‌شود، خودداری کنند تا دغدغه‌ای در سفره مردم ایجاد نشود.

کد خبر ۵۴۲۱۸۰۳

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا