آخرین تحلیلنوآوری

تولید دستگاه تخصصی فیبرنوری و رقابت با تحریم ها

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، شرکت پرتو تماس نوین (پرمان) به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده و تا کنون پابرجاست. به گفته محمدرضا پاکروان، مدیرعامل این شرکت در حوزه طراحی، توزیع و ارائه خدمات مخابراتی فیبرنوری و شبکه دیتا فعالیت دارد.

پاکروان در توضیح بیشتر کارایی فیبر نوری در حوزه مخابرات و خدمات آن گفت: فبیر نوری بستری برای تبادل داده با سرعت زیاد در فواصل زیاد است. ۹۹ و نیم درصد ارتباطات شبکه‌های مخابراتی استان‌های کشور و شبکه  اینرنت با فیبر نوری فعالیت دارد که زیرساخت‌ها، کابل‌ها و دستگاه‌های بخصوصی دارد که شرکت‌های مخابراتی از آن استفاده می‌کنند. و ساخت دستگاه‌های آن هم که بسیار سخت و پیچیده است ازسوی شرکت ما انجام می‌شود. این دستگاه‌ها در تعداد محدودی از کشورها تولید می‌شود و به دلیل تحریم‌های ایران واردات آنها در این سال‌ها ناممکن بود اما ما توانستیم آن را تولید کنیم و با رایزنی و جلسات متعدد در اختیار شرکت‌ها و نهادهایی که دارای فیبرنوری هستند، قرار دهیم.

مدیرعامل پرمان ادامه داد: فیبرنوری در برخی صنایع مانند صنعت برق، صنعت نفت و صنعت گاز قابل استفاده است. فیبرنوری در صنعت برق در ارتباط بین پست‌ها و فرمان‌ها برای کنترل و جمع آوری اطلاعات پست‌ها استفاده می‌شود.

او در مورد عضویت در پارک علم و فناوری شریف گفت: عضویت در پارک مزیت‌هایی دارد و برای هر شرکت و ساختاری مواضع و یا منافعی را براساس نیاز آن مجموعه مرتفع می‌کند. طبیعتا برای شرکت ما که فعالیتی ۲۰ساله دارد در رشد و ادامه فعالیت نیازی برآورده نشده است و خواسته‌های ما هم متفاوت است اما عضویت در پارک یک ارزش افزوده دو طرفه در بردارد و باعث شد تا بتوانیم پروانه بهره برداری را ازسوی وزارت صمت دریافت کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا