نوآوری

درمان درد مزمن با کمک یک اختراع نوین

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، درد مزمن یا سندرم درد مزمن (Chronic pain) نوعی از انواع درد است که با عناوین دیگری از قبیل درد سوزشی کُند، درد مبهم، درد ضربان دار و درد تهوع‌آور نیز شناخته می‌شود.

بیش از ۲۸ میلیون نفر در سراسر بریتانیا از درد مزمن رنج می‌برند که این مقدار معادل ۴۲ درصد از جمعیت این کشور است.

هرکسی که درد را تجربه می‌کند، تقریبا هر کاری را برای یافتن درمانی که واقعا مؤثر است، انجام می‌دهد؛ اما بازار پر از گزینه‌هایی است که نوید نتایج فوری را می‌دهند، ولی اغلب آنگونه که باید مفید نیستند.

شرکت فناوری پزشکی “B-Cure Laser” یک دستگاه بالینی غیرتهاجمی و ایمن که برای افراد در هر سنی مناسب است، راه مناسبی برای درمان مؤثر درد افراد ارائه می‌دهد.

دستگاه B-Cure Laser از فناوری نوآورانه لیزر کم توان برای درمان طولانی مدت درد، شرایط ارتوپدی، آسیب‌های ورزشی و زخم‌ها استفاده می‌کند. استفاده از این دستگاه دستی آسان است و کافی است لیزر را دو بار در روز به مدت ۶ دقیقه روی ناحیه آسیب دیده، نگه دارید. اثربخشی این دستگاه در پنج مطالعه مختلف پزشکی ثابت شده است و بیش از ۲۵۰ هزار مورد از آن در سراسر جهان فروخته شده است.

درمان درد مزمن با کمک یک اختراع نوین

لیزر B-Cure چگونه کار می‌کند؟

لیزر B-Cure از فناوری LLLT (لیزر درمانی کم توان) استفاده می‌کند که این فناوری به عنوان لیزر سرد، لیزر نرم یا فتوتراپی نیز شناخته می‌شود. این لیزر از طریق پوست به اعماق بافت‌ها، نفوذ و در آنجا مکانیسم‌های درمانی طبیعی بدن را تحریک می‌کند و اندورفین که به تسکین درد کمک می‌کند را آزاد می‌کند. لیزر B-Cure می‌تواند درد را کاهش دهد.

چه نوع دردی را این دستگاه می‌تواند درمان کند؟

لیزر B-Cure درمان گسترده و جامعی را برای طیف وسیعی از مشکلات و دردهای فیزیکی مانند کمردرد، زانو درد، سندرم تونل کارپال گردن درد، دردهای مرتبط با مفاصل و موارد دیگر ارائه می‌کند. نشانگان دالان مچ دست یا سندرم تونل کارپال (Carpal tunnel syndrome) شایعترین نوروپاتی به دام افتادن عصب است که در نتیجه فشردگی عصب میانی در ناحیه دالان مچ دست (تونل کارپال) ایجاد می‌شود.

لیزر B-Cure علاوه بر درمان دردهای ارتوپدی، برای درمان سوختگی، اسکار و زخم‌هایی مانند زخم دیابت، سوختگی و اولسر نیز مناسب است. اولسر (Ulcer) جراحتی روی پوست یا غشاء مخاطی است که همراه با ازهم پاشیدگی بافتی است. اولسرها ممکن است منجر به از دست رفتن کامل اپیدرم، اغلب بخشی از درم و حتی بافت زیرپوستی شوند.

اکثر کاربران در عرض چند روز یا چند هفته پس از استفاده از دستگاه، نتایج را مشاهده می‌کنند و اثربخشی آن در پنج مطالعه بالینی مختلف انجام شده در دانشگاه‌های ایتالیا، روسیه و برزیل به اثبات رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا