آخرین تحلیلانتخاب سردبیرصنعت معدن تجارت

کمبودی در دام و گوشت نیست/ نیازی به واردات نداریم

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، احمد مقدسی در پاسخ به چرایی افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار گفت‌: دو ماه است شرکت پشتیبانی امور دام خرید حمایتی دام از دامداران را آغاز کرده است و هر کیلو دام سنگین را با قیمت ۵۹ هزار تومان از دامداران خریداری  و همچنین ذخایر استراتژیک را از منابع داخل تامین‌ می‌کند. این یعنی نه تنها هیچ کمبودی در دام نداریم، بلکه با مازاد دام هم مواجه هستیم.

وی ادامه داد:گوشت گران نشده، زیرا دام هم افزایش قیمتی نداشته است. هیچ اتفاقی در تولید هم نیفتاده که با کمبود تولید مواجه شویم. این مافیای گوشت هستند که ساز گرانی می‌زنند و قصد دارند زمینه واردات گوشت را فراهم کنند، در حالی که هیچ نیازی به واردات نیست.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران تصریح کرد: قیمت گوشت فقط با سودجویی و دلال بازی در این بازار بالا رفته است و گوشت حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان گرانتر دست مردم می رسد.

وی با بیان اینکه اگر گوشت گوساله بیش از ۱۴۰ هزار تومان به دست مصرف برسد در حق مصرف کننده اجحاف شده است، افزود: از دولت درخواست می‌کنیم که به موقع تصمیمات لازم را اتخاذ کند. البته اخیرا دولت از طریق شرکت پشتیبانی امور دام تنظیم بازار را شروع کرده و با عرضه مستقیم گوشت در میادین میوه و تره بار و همچنین عرضه اینترنتی بازار قصد تنظیم و ساماندهی بازار را دارد. قطعا با توزیع مستقیم دست سودجودیان نیز در این بین کوتاه می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا