آخرین تحلیلبورس و بانک

افتتاح حساب در بانک‌ها غیرحضوری شد

طبق اعلام مدیر روابط عمومی بانک مرکزی، با مصوبه امروز شورای عالی مبارزه با پولشویی، امکان افتتاح حساب غیرحضوری برای بانک‌ها فراهم شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، مصطفی قمری‌وفا در پیام توئیتری نوشت: ‏با مصوبه امروز «شورای عالی مبارزه با پولشویی»، عملا امکان افتتاح حساب غیرحضوری برای بانک‌ها فراهم شد.

بانک مرکزی با اجرای طرح ‎شمولیت مالی به دنبال ایجاد خدمات بانکی آسان‌ و ارزان به ‎مردم است؛ از ‎افتتاح حساب و ‎اعتبارسنجی تا دریافت وثایق بانکی و امضا الکترونیکی.

همچنین، وزیر اقتصاد اعلام کرد که از امروز بانک‌ها و موسسات اعتباری مجاز خواهند بود که تمام خدمات پایه‌ای خود را به صورت برخط انجام دهند و نیازی به حضور مشتریان نخواهد بود.

وی افزود: بدین ترتیب، خدمات پایه‌ای بانکی که پرکاربردترین آن افتتاح حساب است بدون نیاز به حضور مشتریان در بانک امکان‌پذیر می‌شود. این خدمات از طرق مختلف از جمله شناخت بیومتریک، امضای دیجیتال و روش‌های از این دست تسهیل می‌شود.

طبق گفته خاندوزی، براساس اطلاعاتی که به وزارت اقتصاد رسیده این است که تاکنون بانک‌های آینده، رسالت و ملی این امکان را فراهم کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا