آخرین تحلیلانتخاب سردبیرنوآوری

تی موبایل کارکنان واکسینه نشده را اخراج می‌کند

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، دین کینگ مدیرارشد منابع انسانی تی موبایل با ارسالی ایمیلی خطاب به کارکنان این شرکت تصریح کرده که تی موبایل کارکنانی را هم که تنها یک دوز واکسن را تزریق کرده باشند، در شرایط مرخصی بدون حقوق قرار می‌دهد تا برای دریافت دوز دوم واکسن اقدام کنند.

از سوی دیگر حضور در دفاتر تی موبایل تنها برای افراد واکسینه شده بر علیه بیماری کرونا ممکن است و تمامی کارکنان اداری این شرکت باید تا دوم آوریل به طور کامل واکسینه شوند.

در بخشی از این نامه آمده است: ما درک می‌کنیم که این یک تصمیم عمیقاً شخصی برای برخی از کارمندان است، اما معتقدیم که برداشتن این گام ما را در بهترین موقعیت برای محافظت از کارکنان تی موبایل قرار می‌دهد. البته در این زمینه برخی استثناهای بسیار محدود برای برخی افراد در برخی موقعیت‌های مکانی و جغرافیایی در نظر گرفته شده است.

سایر شرکت‌های بزرگ آمریکایی نیز ضرب الاجل های مشابهی را برای کارمندان خود در نظر گرفته اند.

به عنوان مثال، کارکنان گوگل تا ۱۸ ژانویه فرصت دارند وضعیت تزریق واکسن خود را اعلام کنند. این شرکت کسانی را که از دریافت واکسن خودداری کنند یا معافیت معتبری دریافت نکنند، به مدت ۳۰ روز در وضعیت مرخصی اداری با دریافت حقوق قرار می‌دهد. سپس آنها را تا شش ماه در مرخصی بدون حقوق قرار می‌دهد و در نهایت در صورت عدم رعایت این سیاست، افراد متخلف را اخراج می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا