آخرین تحلیلاخبار ویژهصنعت معدن تجارت

طلا ریخت

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، با افزایش ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا به دنبال انتظار برای افزایش سریع تر از انتظار نرخ بهره بانکی آمریکا، قیمت طلا کاهش یافت اما طلا بالای سطح مقاومتی ۱۸۳۰ دلار باقی ماند زیرا جذابیت طلا هنوز به علت تنش های اوکراین بالاست.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۴ دلار و ۶۱ سنت کاهش ۱۸۳۸.۴۵ دلار فروخته شد.

جیوانی استانوو، تحلیلگر UBS گفت: «با وجود اینکه فدرال رزرو قرار است آغاز افزایش نرخ بهره را این هفته اعلام کند، قیمت طلا همچنان بالا مانده است. تقویت قیمت طلا به علت افزایش تورم و نوسانات بازار بوده است.»

تمایل برای ریسک پذیری به علت نگرانی در مورد حمله روسیه اوکراین، کاهش یافته است. ناتو روز دوشنبه اعلام کرد نیروها را در حالت آماده باش قرار می دهد و اروپای شرقی را با کشتی ها و جنگنده های بیشتر تقویت می کند.

سوددهی اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا افزایش یافت و ارزش دلار نیز در آستانه نشست دو روزه سیاست گذاری فدرال رزرو که در ساعات پایانی امروز شروع می شود، به بالاترین رقم ۲ هفته گذشته رسید.

انتظار می رود فدرال رزرو، روز چهارشنبه اعلام کند در قصد دارد نرخ بهره را در ماه مارس افزایش دهد و بینشی در مورد میزان تهاجمی بودن بانک مرکزی ارائه دهد. افزایش نرخ بهره، هزینه های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است را افزایش می دهد.

۲۲۳۲۲۷

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا