آخرین تحلیلنفت و انرژی

کاهش تولید نفت آسیبی به چاه‌ها نزده است

رامین حاتمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در شرایط خاصی قرار داریم ادامه داد: با وجود تحریم‌ها و شیوع کرونا، علاوه بر تعهدات تکلیفی در ۱۰ ماهه امسال از میادین مشترک ۳۷ درصد نفت بیشتری تولید شده است.

وی افزود: در بخش گاز نیز به عدد ۹۸ درصد تحقق تکالیف تولیدی رسیدیم.

حاتمی گفت: در فصل زمستان امسال روزانه ۲۴۹ میلیون متر مکعب گاز تحویل شبکه دادیم، در بخش ذخیره‌سازی گاز نیز با برنامه‌ریزی افزایش برداشت گاز از سراجه ۱۶ درصد و از شوریجه ۱۸ درصد بوده است.

مدیرعامل نفت مناطق مرکزی تاکید کرد: امسال در مجموع در پیک تولید روزانه ۲۵ میلیون متر مکعب گاز از محل پروژه‌های ذخیره‌سازی برداشت و به خطوط سراسری تزریق شد.

وی  با اشاره به اینکه در بخش توسعه نفتی، سه قرارداد نگهداشت تولید به امضا رسیده، افزود: تا پایان سال حفاری در پروژه‌های سعادت‌آباد و نفت‌شهر تمام می‌شود.

حاتمی ادامه داد: بخش عمده میادین در حال توسعه گازی است، همچنین اگرچه بخشی از کار تولید است اما از توسعه غافل نمانده‌ایم.

مدیرعامل نفت مناطق مرکزی گفت: برنامه جامع جهت تامین پایدار گاز پالایشگاه‌ها در میادین خشکی با استفاده از توان داخلی و منابع داخلی کارهای اجرایی شروع شده است.

وی با بیان اینکه خانگیران با توجه به اینکه پالایشگاه استراتژیک است، گفت: تنها منبع تولید گاز در نیمه شمالی کشور است، از همین رو توسعه میدان توس را در برنامه داریم.

حاتمی ادامه داد: اعلام کردیم مشکلی برای بازگشت تولید نداریم و تاسیسات آماده است،  ۹۵ درصد تولید ظرف دو هفته باز می‌گردد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی با اشاره به اینکه با وجود تحریم و کاهش تکلیفی کار کرده ایم و تعمیرات را انجام دادیم، افزود: کاهش تکلیفی آسیبی به چاه ها نزده است.

وی تاکید کرد: همه ارکان کشور بر این اعتقاد هستند که از تولید داخل استفاده کنیم و باید به عنوان مصرف‌کننده در این مسیر گام برداریم.

حاتمی افزود: در صنعت نفت تا ۸۰ درصد تولید داخل را داریم و ۲۰ درصد کالاهای خاص است که از خارج تامین می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا