آخرین تحلیلاخبار ویژهصنعت معدن تجارت

برند ملی «پگاه»، باید منافع ذینفعان را تامین کند

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، دراین مراسم که با حضور مدیران ارشد شرکت صنایع شیرایران (پگاه) و شرکت‌های تابعه در پگاه تهران برگزار شد، اقدامات جدید ۳۰ شرکت تابعه صندوق بازنشستگی کشوری در بدنه شرکت صنایع شیر ایران مطرح و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از خطوط تولید شرکت پگاه تهران نیز، بازدید کرد.

براساس این گزارش، دراین مراسم بیش از ۲۵ محصول جدید رونمایی شد تا به زودی وارد بازار شود و در ادامه سایت جامع پگاه با ۴ زیرسایت و درگاه شفافیت و شعار جدید این شرکت نیز رونمایی شد.

رسالت اصلی شرکت صنایع شیر ایران

اکبرافتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در این مراسم و درجمع مدیران شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)، با اشاره به قدمت وجایگاه برند پگاه در افکار عمومی گفت: حفظ و ارتقاء برند ملی پگاه و بازدهی مناسب برای ذینفعان، رسالت اصلی شرکت صنایع شیر ایران و مورد انتظار صندوق بازنشستگی کشوری است.

او ادامه داد: پگاه به عنوان یکی از بهترین دارائی‌های بازنشستگان درصندوق بازنشستگی مطرح است اما باید بهتر از وضع کنونی ارزش آفرینی داشته باشد؛ چراکه برند پگاه با سابقه ۶۶ ساله و صادرات در بیرون مرزهای ایران، هم اکنون نیازمند نوآوری‌های خاص و ارتقای کیفی بیشتر محصولات است.

او خطاب به مدیران عامل شرکت‌های تابعه صنایع شیرایران هم گفت: در پیچ تاریخی قرار داریم که باید برند پگاه را به وضعیت عالی ارتقاء دهیم چراکه خوب بودن برای برند پگاه که یک برند معمولی نیست امتیاز محسوب نمی‌شود و عالی بودن و رشد برند از میرایی برند جلوگیری می‌کند و ما باید انتخاب کنیم که می‌خواهیم خوب بمانیم یا عالی شویم. چراکه مجموعه‌های بزرگ و نامی چون پگاه، بعد از دوره رشد و پذیرش و برند شدن، وارد مرحله سنگینی می شوند که به سمت میرایی پیش می‌روند و همچون فیلی می‌شوند که تکان خوردنش سخت است.

افتخاری با اشاره به حضور منابع انسانی با سوابق بالای کاری تاکید کرد: افزایش حس تعلق سازمانی در صیانت از برند حائز اهمیت است مشروط بر اینکه این حضور تبدیل به عادت نشود و با نوآوری به سمت و سوی چابکی حرکت کند.

وی، نوآوری در حوزه‌های مختلف و خاص برند در حوزه‌های مختلف تولید محصولات جدید، بهبود روش وفرآیندهای تولید وضرورت تدوین شیوه‌نامه اداره کسب و کار را راه برون رفت از ایستائی به پویائی برند توصیف و افزود: چابکی درسازمان با نوآوری درابعاد مختلف فراهم می‌شود اما نوآوری اختصاصی برای پگاه نیاز است تا در کنار ارتقای کیفیت، شاهد جایگاه‌یابی و بهبود تصویر ذهنی مخاطبان از برند باشیم بگونه‌ای که با عنوان نام شیر برند «پگاه» نزد مصرف کننده تداعی شود که این امر مستلزم کاری خاص است.

افتخاری، با اشاره به اینکه سهامداران اصلی شرکت، بازنشستگانی هستند که در قبال آنها مسئولیم، گفت: اگر به دنبال سرمایه‌گذاری با هدف توسعه هستیم باید پگاه را برای سرمایه پذیری جذاب کنیم زیرا سرمایه‌گذاری باید با بازدهی مناسب اقتصادی همراه باشد.

او تاکید کرد: انتظارما به عنوان سهامدار شرکت صنایع شیر ایران این است که برند پگاه با بازده مناسب برای ذینفعان باشد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی ارتقاء کیفیت را راز ماندگاری برند برشمرد و افزود: اعتلای برند پگاه نزد مصرف کنندگان داخلی و خارجی با ایجاد تصویر ذهنی مثبت درمصرف کننده اهمیت ویژه ای دارد زیرا نگاه مردم به عنوان مصرف کنندگان به برند پگاه می‌تواند نگاه به یک برند ملی باشد ازهمین رو ضرورت دارد، ارزش آفرینی درحوزه قیمت، کیفیت، تقویت دسترس پذیری را مدنظر داشت و ظرفیت و توان لازم برای رشد و توسعه برند را ایجاد کرد.

او حیات برند ۶۶ ساله پگاه را مرهون زحمات همه کسانی دانست که از ابتدا تا کنون در مسیر توسعه این شرکت متحمل زحمات زیادی شده‌اند و افزود: تکریم نیروی انسانی از موارد قابل اهمیت است که در فرایند بهبود شرکت ها می‌تواند موثر باشد.

صنایع شیرایران درمسیر خودکفایی و جهش تولید

عبداله قدوسی مدیرعامل شرکت صنایع شیرایران نیز دراین جلسه با اعلام خبر تولید محصولات جدید، ازافزایش ارزش سبد محصولات خبر داد و گفت: خودکفائی درحوزه تولید استابلایزر وقطعات فنی با تکیه برتوان متخصصان داخلی شرکت ازجمله اقدامات شاخص صنایع شیر ایران بوده است که ادامه نیز خواهد داشت.

او به تشکیل ۱۳ کارگروه تخصصی درصنایع شیر ایران اشاره کرد و گفت: یکپارچه سازی فرمولاسیون تولید و یکسان سازی بسته‌بندی محصولات از جمله اقدامات جدید برای یکسان سازی کیفی محصولات در سراسر ایران بوده که از سوی صنایع شیر ایران با تمام توان اجرایی شده و ادامه داد.

وی از تحقق ۹۸ درصدی سود پیش بینی شده در ۹ ماهه سال جاری خبر داد و گفت: تا پایان سال و در ۳ ماهه پایانی سال علاوه بر تحقق اعداد پیش بینی شده برنامه ریزی شده تا فراتر از برنامه ریزی اقدامات نهایی شود.

قدوسی تاکید کرد: درسال جاری تمرکز برافزایش ارزش سبد محصولات بوده است که در حوزه صادرات، ارزش سبد صادراتی به بیش از ۲ برابر یکی از توفیقات است.

کسب ۳ تندیس استاندارد نمونه کشوری و لوح صنعت سبز، از دیگر اقدامات شرکت در سال جاری است.

بازدید و رونمایی از اقدامات تازه

گفتنی است، در ادامه این مراسم، بازدید از کارخانه‌های شهید صائمی و محصولات استریل انجام و رونمایی از شعار تبلیغاتی جدید پگاه با عنوان «طعم خوش سلامتی» و درگاه شفافیت و پرتال جدید پگاه (با ۴ زیرسایت) نیز انجام شد.

بخشی از محصولات جدید پگاه در حوزه محصولات صنعتی و در حوزه خودکفائی بود که به صورت نمونه ر ساخت استابلایزها و پودرهای جدید صنعتی بود که با تکیه بر توان متحصصان داخلی پگاه انجام شده است.

همچنین چندین محصول تازه که به زودی به بازار مصرف داخلی و خارجی عرضه شده یا خواهد شد نیز از دیگر اقدامات این رویداد بود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا