معاون اشتغال وزارت کار، حمایت از طرح‌های اقتصادی اشتغال‌زا را از برنامه‌های مهم این معاونت عنوان کرد و از پرداخت ۲۹۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونا برای ۸۲۶۹ طرح با تثبیت اشتغال ۱۹ هزار و ۸۲۸ نفر خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی رشد و توسعه؛ محمود کریمی بیرانوند در خصوص اقدامات صورت گرفته این معاونت در شش ماه گذشته در حوزه کارآفرینی به ایسنا، گفت: به منظور توسعه امور کارآفرینانه و بهره‌وری نیروی کار،   ۴۰۰ هزار کارآفرین در سطح کشور شناسایی و ۴۶۰ مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی ساماندهی شده است.

وی افزود: ۵۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارت‌های کارآفرینی به دانش آموزان دختر و پسر در رده‌های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال نیز ارائه شده و جشنواره شناسایی و انتخاب ایده‌های برتر اشتغال زا و کارآفرینی در سراسر کشور با هدف توسعه و ترویج ایده پردازی برگزار شده است.

کریمی کاهش زمان صدور مجوز مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی به ۳ روز کاری و پشتیبانی از ۴۲ هزار مورد کسب و کار توسط مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه امور کارآفرینانه عنوان کرد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در ادامه درباره پرداخت تسهیلات اشتغال زا به طرح‌های اقتصادی، گفت: یکی از برنامه‌های حوزه معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، حمایت از طرح‌های اقتصادی اشتغال‌زا است که در این راستا ۹۵۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل اشتغال پایدار روستایی و عشایری برای ۳۰۵۲ طرح با اشتغال زایی ۹۲۸۴ نفر پرداخت شده است.

وی افزود: همچنین ۱۷۵ میلیارد تومان تسهیلات از محل تفاهم‌نامه با صندوق کارآفرینی امید برای ۶۹۰ طرح با اشتغال زایی ۴۶۵۹ نفر و ۲۹۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونا برای ۸۲۶۹ طرح با تثبیت اشتغال ۱۹ هزار و ۸۲۸ نفر پرداخت شده است.

معاون اشتغال وزیر کار، طراحی و اجرای اطلس الگوهای اشتغال کشور را از دیگر اقدامات این معاونت در ۶ ماه گذشته برشمرد و اظهار کرد: در حال حاضر ساماندهی نظام برنامه‌ریزی و سیاستگذاری اشتغال در کشور با همراهی دستگاه‌ها به منظور تکمیل اطلس الگوهای اشتغال زا در دست اقدام است. این اطلس سامانه‌ای هوشمند و مصور است که نشان می‌دهد در هر نقطه از کشور چه نهادی چه تعداد شغل را با چه الگویی و برای کدام مخاطب ایجاد کرده است.

به گفته کریمی بیرانوند، تاکنون طی مذاکره با بیش از ۷۰ دستگاه بیش از ۱۹۵ الگوی اشتغالزایی احصا شده است.

  • منبع خبر : ایسنا