آخرین تحلیلنوآوری

توسعه ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان با حمایت بانک ملی ایران

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، «دکتر محمدرضا فرزین، مدیرعامل بانک ملی ایران» در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به این که بانک ملی ایران با پتانسیل‌های موجود، آمادگی کامل برای حمایت ویژه از فعالان بخش فناوری اطلاعات کشور را دارد، گفت: همواره تلاش کردیم سبد خدماتی بانک را با اولویت حمایت از فعالان فناوری نظیر شرکت‌های دانش‌بیان و استارتاپ‌ها به سمت تولید هدایت کنیم.

وی با بیان اینکه با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به توسعه و پیشرفت کشور کمک خواهد شد، گفت: باید منابع مالی به حوزه فناوری اطلاعات کشور هدایت شود و افتخار می‌کنیم که جز نخستین بانک‌ها در ارائه خدمات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم که با اجرای این قرارداد، همکاری این مهم نمود عینی می‌یابد.

دکتر فرزین با بیان این که باید به دنبال ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار در کشور باشیم، اظهار داشت: بانک‌ها با تامین مالی و ارائه خدمات مالی و تسهیلات مورد نیاز به متخصصان داخلی و شرکت‌های فناورانه می‌توانند به ایجاد اشتغال پایدار کمک کنند که این اقدام زمینه توسعه و پیشرفت کشور را فراهم خواهد کرد.

مدیر عامل بانک ملی ایران افزود: خوشبختانه فعالان حوزه فناوری اطلاعات امروز، نمود واقعی تولید و توسعه هستند و در بانک ملی این شرکت‌ها را تا رسیدن به تحقق اهدافشان حمایت خواهیم کرد.

وی با بیان این که تفاهم‌نامه همکاری با هدف توسعه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان برای رفع نیازمندی‌های راهبردی کشور به امضای طرفین رسید، گفت: ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در کشور در راستای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان لازم وضروری است.

وی با تاکید بر مقاوم‌سازی اقتصاد کشور که مورد تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز است، گفت: ما اعتقاد داریم که در شرایط سخت اقتصادی و تحریم‌های حاکم بر کشور، می‌تواند در این شرایط از این بحران عبور کند که مقاوم باشد.

دکتر فرزین با تاکید بر این نکته که نگاه ما به این همکاری، نگاه اقتصادی نیست و هدف، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد بود، تصریح کرد: نگاه بانک ملی ایران، حمایت از اقتصادی است که با علم همراه باشد.

وی گفت: از امروز با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم و همچنین آموزش نیروهای متخصص و اختصاص شعب ویژه، ارائه خدمات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان تسریع و تسهیل خواهد یافت.

«سید فرید موسوی، عضو هیات مدیره بانک ملی ایران» در ادامه این مراسم با بیان این نکته که بانک ملی ایران در ارائه خدمات مالی در بین بانک‌های کشور پیشرو است، افزود: در بحث تولید ثروت اگر بانک ملی ایران و شرکت‌های دانش‌بنیان در کنار هم قرار بگیرند منافع بسیاری حاصل می‌شود که بهره آن نصیب کشور و مردم ایران می‌شود.

وی این تفاهم نامه همکاری را اثربخش خواند و افزود: وظیفه ذاتی و قانونی بانک ملی ایران است که از خلاقیت و ایده‌های جوانان دانشجو و تحصیل‌کرده حمایت کند.

وی با اشاره به این که شرکت‌های دانش‌بنیان از پیشرانه‌های رشد و توسعه اقتصادی و اشتغال در کشور هستند، افزود: بانک ملی ایران در راستای اجرای مسولیت اجتماعی و وظیفه ذاتی بانکداری خود، این شرکت‌ها را کمک مالی می‌کند تا توسعه یابند.

موسوی اظهار داشت: اگر ما بتوانیم به یک الگوی همکاری برسیم این مشارکت منجر به اثربخشی و ارزش افزوده بیشتر خواهد شد و زنجیره دانش و ثروت را به خوبی به هم وصل خواهیم کرد.

در این مراسم «دکتر سعید سرکار، رئیس هیات مدیره صندوق توسعه فناوری نانو» از تلاش‌ها و اقدامات مهم و موثر بانک ملی ایران جهت حمایت از روند علمی جامعه و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تقدیر و تشکر کرد.

«دکتر مهناز ملانظری، رئیس هیات مدیره صندوق توسعه صادرات و فناوری شریف» نیز ضمن تقدیر از نگاه حمایتی مدیریت بانک ملی ایران اظهارداشت: بانک ملی ایران در حمایت از صنایع و تولید در کشور پیشگام و پیشرو است.

وی همچنین گفت: استفاده از ظرفیت‌های بانک ملی ایران برای رفع نیازمندی‌های راهبردی، رشد و توسعه محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان لازم و ضروری است.

بر اساس این تفاهم بانک ملی ایران انواع خدمات خرد، اعتباری، ارزی و سرمایه‌گذاری و تامین سرمایه را به صندوق توسعه صادرات و فناوری شریف و صندوق توسعه فناوری نانو برای توسعه ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه خواهد کرد.

گفتنی است در این مراسم اعضای هیات مدیره و تنی چند از مدیران ارشد بانک ملی ایران و همچنین مدیران و جمعی از اعضای هیات مدیره صندوق توسعه فناوری نانو و صندوق توسعه صادرات و فناوری شریف حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا