آخرین تحلیلاخبار ویژهبورس و بانک

ازسرگیری عرضه اولیه در بورس پس از ۵ ماه

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، از آخرین عرضه اولیه بازار سرمایه حدود پنج ماه گذشته چراکه وضعیت  بازار سرمایه طی یک سال گذشته، عرضه های اولیه را هم از ارج و قرب انداخته است و این عرضه ها، بر خلاف عرضه های سال گذشته، با استقبال بی جان سهام داران رو به رو میشوند.

در هر صورت فردا، چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه،   ۳۰۰ میلیون سهم شرکت پویا زرکان آق دره معادل ۱۰ درصد سهام این شرکت، با نماد معاملاتی فزر در فرابورس ایران عرضه می‌شود. دامنه قمیتی این سهم بین ۱۷ هزار و ۷۲۶ تا ۲۱ هزار و ۶۶۶ ریال برای هر سهم بوده و با سهمیه ۲۵۰ سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه می‌شود که با توجه به این عدد، حداکثر نقدینگی مورد نیاز حدودا ۵۴۲ هزار تومان است. البته بستگی به این دارد که در این عرضه اولیه چند نفر مشارکت کنند.

از سوی دیگر، از آن‌جایی که سهامداران در برخی عرضه های اولیه اخیر متضرر شده‌اند، فزر سود ۱۸ درصدی سالیانه را برای سهامدارانی که در عرضه اولیه شرکت کنند تضمین کرده است.

اگر شرایط استقبال از عرضه اولیه قبلی تکرار شود، ‌ احتمالا به هر فرد ۱۲۰ سهم از عرضه اولیه فزر برسد که این میزان سهم به ۲۶۰ هزار تومان نقدینگی نیاز دارد اما باید به این نکته توجه کرد که از آن زمان تا کنون بازار و از جمله عرضه های اولیه انتظارات سهامداران را برآورده نکرده اند و انتظار می رود میزان مشارکت مردم کاهش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا