آخرین تحلیلاخبار ویژهصنعت معدن تجارت

توزیع اینترنتی برنج ایرانی از امروز

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه،  علیرضا عربشاهی با اعلام این خبر افزود: از دو ماه قبل برنج پاکستانی با قیمت ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان، برنج تایلندی با قیمت ۱۲هزار و۵۰۰ تومان و برنج هندی با قیمت ۱۸هزار و۵۰۰ تومان به صورت هوشمند توزیع می‌شد.

وی ادامه داد: قرار است از امروز برنج صد درصد ایرانی رقم شیرودی با نرخ ۴۲ هزار تومان از پلتفرم‌های توزیع کالاهای اساسی (بازرگام) عرضه شود تا مردم درب خانه بدون پرداخت هزینه ارسال برنج مورد نیاز خود را تحویل بگیرند.

معاون سازمان مرکزی تعاون روستایی همچنین اعلام کردکه این توزیع تا تنظیم بازار و کنترل گرانی‌های ایجاد شده استمرار خواهد داشت.پیش بینی می‌کنیم که تا شب عید این توزیع ادامه دار شود.

لازم به ذکر است که طرح توزیع اینترنتی اقلام اساسی از ۱۸ آبان ماه به صورت آزمایشی در سطح شهر تهران با توزیع مرغ منجمد و تخم مرغ آغاز به کار کرد و بعد از آن کلانشهرهای دیگر نیز به این طرح توزیع هوشمند اضافه شدند. در ابتدای آغاز به کار این طرح فقط توزیع مرغ منجمد و تخم مرغ صورت می گرفت ولی چندی پیش برنج خارجی، شکر، روغن و لبنیات تنظیم بازاری نیز به آن اضافه شد. امروز نیز برنج ایرانی در این سبد قرار گرفت.

بنا بر اعلام مسئولان مربوطه  هدف از توزیع هوشمند اقلام اساسی حذف دلالی‌های غیرضرور و واسطه‌گری‌های ناسالم در شبکه توزیع اقلام ضروری و رسیدن این کالاها با قیمت‌های واقعی به دست مردم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا