آخرین تحلیلنوآوری

«میزبان» تسهیلگر تحقیق و توسعه فنی در صنایع مختلف

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، «محمدحسین حبیبی، مدیر توسعه دفاتر استانی شرکت توسعه تکنولوژی میزبان» درباره فعالیت‌های شرکت این‌گونه توضیح داد: شرکت توسعه تکنولوژی میزبان که از سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را آغاز کرده است در حوزه فناوری و تکنولوژی فعالیت می‌کند. رویکرد اصلی این شرکت حضور در استان‌های صنعتی ایران از جمله استان فارس، اصفهان و آذربایجان شرقی است. در این استان‌ها دفاتری به منظور تعامل و همکاری با صنایع و شرکت‌ها برپا می‌شود. دفاتر استانی نیازهای فناوری آن شرکت یا صنعت را شناسایی و براساس آن طرح‌ها و پرپوزال‌هایی را برای آنها تهیه می‌کنند. این دپارتمان‌های تخصصی در حوزه برق و الکترونیک مواد شیمی و فرآیند فاضلاب و محیط‌زیست فعالیت می‌کنند.

بومی‌سازی، تحقیق و توسعه فنی در مجموعه هافمن در استان آذربایجان شرقی، توسعه محصول در استان اصفهان و پساب شهرک‌های صنعتی و پساب‌های بالادستی شرکت‌های صنعتی در استان از جمله پروژه‌های شرکت توسعه میزبان هستند که حبیبی به آن اشاره کرد.

او در توضیح بیشتر درباره توسعه محصول در استان اصفهان گفت: ما در تولید این محصول، بازار فروش و عرضه را مورد بررسی قرار دادیم که چه محصولاتی مکمل آن هستند و در عرضه آن می‌توانند کمک کنند یا گستردگی بازار فروش آن با شرکت مربوطه همکاری کردیم.

مدیرتوسعه دفاتر استانی شرکت توسعه تکنولوژی میزبان گفت: این شرکت در داخل مجموعه براساس دپارتمان‌های تعریف‌شده تولیدات فناورانه دارد اما در ارتباط با شرکت‌ها و صنایع تنها کار تئوری و بررسی انجام می‌دهند. او در توضیح بیشتر فعالیت شرکت را تسهیلگری برای صنایع دانست اما اعلام کرد این همکاری تا پایان هر پروژه در کنار آن مجموعه قرار دارد. او همکاری قوی با شرکت‌های قدرتمند و باسابقه را از دیگر تفاوت‌های شرکت میزبان در مثابه دیگر شرکت‌های تسهیلگر برشمرد و گفت: میزبان‌ با شرکت‌های نوپا و تازه‌تاسیس همکاری ندارد و تنها حمایت‌هایی از آنها می‌شود تا روند ادامه فعالیت را در پیش بگیرند.

به گفته حبیبی، شرکت توسعه میزبان در‌واقع هموارسازی محدودیت‌های تحریم برای صنایع را انجام می‌دهد تا تولیدات متوقف نشود. این کار با امکان‌سنجی، برای انجام پروژه‌ها و همچنین بررسی قیمت‌ها و نرخ ارز برای صنایع انجام می‌شود.

او حضور در پارک علم و فناوری شریف را مثبت دانست و اعلام کرد: شناخت و سرعت در ارتباطات گسترده از جمله نکات مثبت حضور در پارک است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا