آخرین تحلیلاخبار ویژهنوآوری

اینتل بزرگترین کارخانه تراشه سازی جهان را می سازد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، شرکت اینتل روز گذشته اعلام کرد تا ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری می کند تا احتمالاً بزرگترین مجتمع تولید تراشه جهان را در ایالت اوهایو آمریکا را بسازد. این شرکت در حالی قصد دارد ظرفیت خود را ارتقا دهد که کمبود نیمه رسانا در جهان روی تولید کالاهای مختلف از موبایل تا خودرو تاثیر گذاشته است.

این اقدام بخشی از استراتژی پت گلسینگر (مدیر ارشد اجرایی اینتل) جهت احیای قدرت اینتل در حوزه تراشه سازی و کاهش اتکای آمریکا به مراکز تولید این محصول در آسیا است که اکنون بازار را تحت تسلط خود دارند.

بزرگترین کارخانه تراشه سازی جهان با سرمایه اولیه ۲۰ میلیارد دلار در یک زمین به مساحت هزار جریب در نزدیکی نیوآلبانی ساخته می شود. به گفته گلسینگر این کارخانه ۳ هزار شغل ایجاد می کند. همچنین میزان سرمایه گذاری با توجه به ساخت ۸ واحد ممکن است به ۱۰۰ میلیارد دلار برسد. این رقم بیشترین میزان سرمایه گذاری در ایالت اوهایو به حساب می آید.

مدیرارشد اجرایی اینتل در این باره می گوید: این بزرگترین مکان برای ساخت نیمه رسانا در جهان خواهد بود.

در حال حاضر تراشه سازان سعی دارند بازده خود را ارتقا دهند. نقشه اینتل برای ساخت کارخانه های جدید، کمبود تراشه در جهان را برطرف نمی کند زیرا ساخت چنین مجتمع هایی چند سال طول می کشد.

علاوه برآنچه گفته شد مدیرارشد اجرایی اینتل در سخنان خود دوباره پیش بینی خود درباره ادامه یافتن بحران کمبود تراشه تا ۲۰۲۳ میلادی را بیان کرد.

دولت بایدن برای ارتقای تولید تراشه در آمریکا تصمیم دارد کنگره این کشور را ترغیب به تصویب بودجه ای ۵۲ میلیارد دلاری کند.

از سوی دیگر نانسی پلوسی سخنگوی مجلس آمریکا روز گذشته اعلام کرد به زودی لایحه ای درباره رقابت ارائه می شود که به افزایش سرمایه گذاری در زنجیره تامین ذخایر کمک میکند. این روند شامل بودجه ۵۲ میلیارد دلاری مذکور نیز می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا