اخبار ویژهصنعت معدن تجارت

وزیر صمت:ایدرو بسته پیشنهادی را رونمایی کند

علیرضا رزم‌حسینی در جلسه شورای صنعتی این وزارتخانه افزود: در الگوهای مدیریتی باید از چگونگی مدیریت صنایع در کشورهای توسعه یافته و صنعتی جهان و تازه‌ترین متدهای روز استفاده شود.
وی، خلق ثروت و تکریم کارآفرینان را مورد تاکید شرع و حاکمیت دانست و تصریح ‌کرد: با ارائه راهبردها و سیاست‌گذاری‌های کارشناسی و مبتنی بر دانش روز، مسیر را برای بخش خصوصی در جهت کارآفرینی، سرمایه‌گذاری و خلق ثروت مهیا کنیم.
رزم‌حسینی از مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خواست تا به سرمایه‌گذاران مستقر در شهرک‌های صنعتی اجازه داده شود که با در اختیار داشتن یک سوله، چند پروانه بهره‌برداری داشته باشند و چند محصول تولید کنند، یا اینکه با اجاره چند سوله در یک شهرک به امر تولید اقدام کنند.
وزیر صنعت با تاکید بر اینکه به عنوان نخستین وزارتخانه برای کاهش مجوزها و حذف بوروکراسی اداری گام برداشته ایم، اضافه‌کرد: مسیر ناهموار و کاغذبازی اداری در مسیر تولید، نوعی مافیا محسوب می‌شود.
وی همچنین از مجلس شورای اسلامی خواست قوانین مخل کسب و کار را تعدیل یا رفع کند.
رزم‌حسینی با تاکید بر اینکه رضایت مردم و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان از شاخص‌های حائز اهمیت در توسعه کشور است، گفت: به عنوان نمونه مالیات پیش پای صنعت باید برداشته شود تا صنعت، روان‌تر به ایجاد شغل و کمک به توسعه گام بردارد.
وی همچنین با اشاره به اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی، بیان‌کرد: شرکت‌هایی که در محدوده جغرافیایی کشورمان هستند اگرچه ۱۰۰ درصد نیز خصوصی باشند باید در عرصه مسوولیت های اجتماعی ورود کنند که تاکنون چندین قرارداد در این راستا منعقد شده و «قلعه گنج» نیز نمونه این الگو است
این مقام مسوول همچنین از رونمایی از بسته بازگشت واحدهای تحت تملک بانکی خبر داد و گفت: این واحدهای تحت تملک در اختیار وزارت صنعت و زیرمجموعه‌های آن از جمله ایدرو، معاونت صنایع و ایمیدرو بسته به نوع فعالیت‌شان قرار می‌گیرند تا مجدد احیا شوند.

پیشتر قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور اعلام‌کرد: بانک مرکزی در جلسه قبلی شورای پول و اعتبار، دستورالعمل چگونگی واگذاری اموال مازاد شبکه بانکی را ابلاغ کرده که اتفاق بسیار مهمی برای حوزه تولید است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا