آخرین تحلیلانتخاب سردبیرنوآوری

مراقب استفاده از آنتی ویروس کسپرسکی باشید

به گزارش پایگاه تحلیلی رشد و توسعه؛ دفتر فدرال امنیت اطلاعات آلمان، سه‌شنبه هشداری را صادر و اعلام کرد شرکتها و مقاماتی که وضعیت امنیتی ویژه‌ای دارند و اپراتورهای زیرساخت حساس ممکن است در معرض خطر ویژه ای قرار داشته باشند. این خطر از زمان حمله نظامی روسیه به اوکراین افزایش پیدا کرده است.

 دولت آمریکا در سال ۲۰۱۷ استفاده از نرم افزار کسپرسکی لَب در سیستمهای اطلاعات فدرال را با اشاره به نگرانیها نسبت به ارتباطات این شرکت با دولت روسیه و جاسوسی ممنوع کرد.

این شرکت هرگونه ارتکاب خلاف در این خصوص را تکذیب و نسبت به اقدام اخیر آلمان واکنش نشان داد. شرکت کسپرسکی در بیانیه ای اعلام کرد ما با دفتر فدرال امنیت اطلاعات آلمان برای روشن کردن تصمیمش و به منظور پرداختن به نگرانیهای این رگولاتور و رگولاتورهای دیگر همکاری می‌کنیم. ما بر این باوریم که گفت‌وگوی مسالمت آمیز تنها ابزار احتمالی برای حل مناقشات است. جنگ برای هیچ کس خوب نیست.

کسپرسکی اعلام کرد معتقد است هشدار دفتر فدرال امنیت اطلاعات آلمان با انگیزه های سیاسی صورت گرفته و بر اساس ارزیابی فنی محصولات کسپرسکی نیست. این شرکت خود را یک شرکت امنیت سایبر جهانی خصوصی توصیف و اعلام کرد هیچ ارتباطی با دولت روسیه یا دولت دیگری ندارد.

دفتر فدرال امنیت اطلاعات آلمان اعلام کرد یک شرکت نرم افزاری روسی می تواند عملیات‌هایی را انجام دهد و به عنوان ابزاری برای حمله یا جاسوسی بدون اطلاع خود مورد استفاده قرار گیرد. این رگولاتور آلمانی توصیه کرد محصولات ضد ویروس دیگر به جای محصولات کسپرسکی مورد استفاده قرار گیرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اعلام این خبر باعث شد باشگاه ورزشی آینتراخت فرانکفورت توافق اسپانسری با کسپرسکی را پایان دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا