یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس، سامانه‌های هوشمندسازی و مدیریت از راه دور برای گلخانه‌ها، تونل‌ها و کانال‌های مخابراتی را طراحی و عرضه کرده است.

به گزارش ایسنا، سید مرتضی شهرآیینی، مدیرعامل این شرکت با بیان اینکه ما موفق به طراحی و تولید سامانه‌های هوشمندسازی و مدیریت از راه دور شدیم، گفت: این سامانه‌ها برای کنترل هوشمند و از راه دور مورد استفاده قرار می‌گیرند و این سامانه شامل گلخانه هوشمند است که باعث بهینه و خودکارسازی کشت محصولات شده و تحول خوبی در کشاورزی به وجود می آورد.

شهرآیینی با بیان اینکه این گلخانه‌های هوشمند مجهز به فناوری‌های مدرن سنسور و ارتباطات هستند، اظهار کرد: این سامانه قادر است اطلاعات را از محیط اطراف محصولات دریافت و پردازش کند و کاربر از راه دور و به کمک گوشی یا تبلت، اقدام به کنترل و تنظیم گلخانه خواهد کرد.

وی استفاده بهینه از نیروی انسانی، صرفه جویی در مصرف آب، افزایش بهره وری بیش از ۴۰ درصدی نسبت به گلخانه‌های سنتی، جلوگیری از هدر رفتن مصرف انرژی در کنترل و نظارت از راه دور سیستم و ایمنی بالا را از جمله ویژگی‌های این سامانه نام برد و یادآور شد: در این سامانه کاربر علاوه بر آنالیز محیط، می‌تواند دما و رطوبت محیط، رطوبت خاک، میزان co2، نور محیط، وسایل سرمایشی و گرمایشی، تردد افراد، برق شهری و اضطراری و سامانه‌های هواشناسی را مدیریت کند.

مدیرعامل این شرکت محصول دیگر این شرکت را سامانه خانه هوشمند نام برد و اظهار کرد: امروزه با توجه به روند رو به رشد ساخت و ساز در کلان شهرها و همچنین استقبال گسترده مردم از امکانات تکنولوژی و تجهیزات مدرن زندگی روزمره، سیستم هوشمندسازی در ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

به نقل از روابط‌عمومی پارک فناوری پردیس، شهرآیینی ادامه داد: سامانه کنترل معادن- تونل و مکان‌های صعب العبور از دیگر خدمات ارائه شده در شرکت ما است. کنترل و پایش معادن، تونل‌ها و کانال‌های مخابراتی بسیار هزینه‌بر است، ولی با استفاده از این سامانه بخش زیادی از  هزینه‌ها کاهش می ‌یابد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: همکاری با شرکت العصریه المتحده کشور عمان، تفاهم‌نامه همکاری با شرکت آنتون از کشور اوکراین، هوشمندسازی شهرک گلخانه‌ای تماشا، همکاری با یکی از شرکت‌های بخش خصوصی برای هوشمندسازی پروژه‌های تجاری، هوشمندسازی کشت زعفران ایروپونیک در ورامین، هوشمندسازی اراضی کشاورزی در استان خراسان رضوی و تفاهم‌نامه همکاری با یک شرکت تولیدی از برنامه های همکاری و پروژه‌های در حال اجرای این شرکت است.

  • منبع خبر : ایسنا