محققان یک شرکت دانش بنیان یک نوع اسپری تولید کردند که می تواند آسیب های پوستی را التیام ببخشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی رشد و توسعه؛ درمان آسیب‌های پوستی و ترمیم آثار به جای مانده از جوش، ضربه، جراحی، تغیر رنگ موضعی پوست ناشی از سوختگی و غیره با استفاده از اسپری ضد باکتری زخم نانوسیلوری ممکن شد.

اسپری ضدباکتری زخم تولید شده در یک شرکت دانش بنیان به عنوان ضد عفونی و ترمیم کننده زخم‌های با ضخامت نسبی تا کامل همانند زخم‌های ناشی از حوادث، زخم بستر، زخم‌های دیابتی، انواع سوختگی های حاد (درجه ۱ تا ۳)، آکنه، عرق سوختگی، قارچ های پوستیو زیر پوستی و زخم های عفونی مورد استفاده قرار می گیرد.

این محصول توسط یک شرکت دانش بنیان با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شده است.

نانوسیلور به عنوان محصول فرآوری شده تکنولوژی نانو نقره، دارای خواص آنتی‌میکروبیالی است و از تکثیر و رشد میکرو ارگانیزم ها جلوگیری می کند. این محصول نیز برپابه همین فناوری و برای ضد عفونی و ترمیم زخم‌های سطحی و عمقی استفاده می‌شود و هیچگونه مشابه داخلی و یا خارجی ندارد.

یکی از مزایای این اسپری افزایش جریان خون موضع زخم است. این عمل باعث افزایش سرعت تولید بافت گرانوله و در نتیجه افزایش سرعت بهبودی زخم می شودکه با افزایش جریان خون موضع، سیستم ایمنی موضع زخم تقویت می شود (خصوصا زخم پای دیابتی). تمام موارد ذکر شده در این قسمت باعث افزایش سرعت درمان زخم (حتی در مواردی تا ۱۰۰ درصد) کاهش طول مدت درمان( کاهش زمان بستری بیمار دربیمارستان ) و درنتیجه کاهش هزینه های درمان می‌شود.

  • منبع خبر : خبر آنلاین