آخرین تحلیلصنعت معدن تجارت

راه‌اندازی مجدد ۵۴۵ واحد صنعتی

اصغر مصاحب افزود: با راه‌اندازی مجدد این واحدها برای بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ نفر اشتغال ایجاد یا تثبیت شغل شده است.

وی بیان داشت: هم اکنون در شهرک های صنعتی کشور حدود ۴۵ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط مستقر هستند که ۹ هزار و ۵۰۰ مورد از آنها تعطیل و راکد هستند و امسال احیای یک هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در سراسر کشور برنامه‌ریزی و در دستور کار قرار گرفته است.

مصاحب اعلام کرد: با بازگشت ۵۴۵ واحد صنعتی به چرخه تولید از ابتدای امسال، ۳۶ درصد از برنامه تدوین شده برای احیای صنایع کوچک و متوسط در سال ۹۹ عملیاتی شده است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: با توجه به برنامه ریزی احیای ۲۷ هزار شغل در واحدهای صنعتی راکد، آمار تحقق یافته اشتغال در واحدهای احیا شده ۳۶ درصد از مجموع اشتغال مورد نظر از محل این برنامه است.

وی ادامه داد: استان تهران با ۵۱ واحد، استان قم ۴۴ واحد صنعتی و اصفهان با احیای ۴۱ واحد صنعتی به ترتیب بیشترین تعداد راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی را از ابتدای امسال به خود اختصاص داده‌اند.

این مقام مسوول خاطر نشان کرد: سرانه اشتغال هر واحد صنعتی که مجدد راه اندازی شده به طور متوسط ۱۸ نفر است و سرمایه گذاری انجام شده برای احیای این واحدها بیش از یک هزار و ۱۳۲ میلیارد تومان با سرانه سرمایه گذاری حدود دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است

مصاحب ادامه داد: طبق برنامه پیش بینی شده در پنج ماه نخست امسال، باید ۳۰۰ واحد غیر فعال به چرخه تولید باز می گشت که در این مدت شرایط احیای ۵۴۵ واحد مهیا شده و در این حوزه ۸۰ درصد بیش از برنامه پیش بینی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا