آخرین تحلیلاخبار ویژهنفت و انرژی

طوفان در آمریکا نفت را گران کرد

طوفان لورا که هفته گذشته سواحل شرقی آمریکا را در نوردید، بر بازار نفت نیز تاثیر چشمگیری داشت، زیرا خلیج مکزیک به عنوان یکی از مهمترین مناطق تولید نفت آمریکا در مسیر این طوفان قرار داشت.

وقوع این طوفان ۳۱۰ مورد تاسیسات نفتی شامل دکل حفاری و یا سکوی تولید نفت و گاز تخلیه شد، ضمن اینکه با فروکش کردن طوفان لورا،‌ کارکنان این تاسیسات به تدریج در حال بازگشت به محل کار خود هستند، اما همچنان ۱۸۹ سکو یا دستگاه حفاری خلیج مکزیک آمریکا خالی از سکنه و کارکنان است.

بررسی ها نشان می دهد ۱۷ درصد از نفت آمریکا و حدود پنج درصد از گاز این کشور درخلیج مکزیک تولید می‌شود که با این طوفان ۸۲ درصد تولید نفت از این منطقه که عددی معادل ۱.۵ میلیون بشکه در روز می‌شود، کاهش پیدا کرد.

کاهش تولید بر بازار نفت نیز تاثیرگذار بود و قیمت نفت امروز (سه شنبه) حدود یک درصد بالا رفت.

اکنون ۶ پالایشگاه در سواحل شرقی آمریکا که ظرفیتی معادل ۱۲ درصد پالایشگاه‌های آمریکا را دارند، از مدار تولید خارج شدند،‌ بنابراین قیمت نفت نتوانست رشد بیشتری را تجربه کند.

امروز سایه کرونا همچنان بر اقتصاد جهانی سنگینی می‌کند و می‌تواند در هر لحظه معادلات بازار را تغییر دهد.

براساس این گزارش،‌ نفت برنت در معاملات امروز خود با رشدی ۱.۰۲درصدی به قیمت ۴۵ دلار و ۷۴ سنت در هر بشکه رسید و نفت شاخص آمریکا نیز ۰.۹ درصد بالا رفت و ۴۳ دلار در هر بشکه قیمت خورد.

اکنون شرایط بازار نفت به سمتی است که می‌توان امیدوار بود تا قیمت نفت در هفته‌های آینده به بالای ۵۰ دلار در هر بشکه افزایش پیدا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا