آخرین تحلیلاخبار ویژهنوآوری

موفقیت یک شرکت دانش بنیان در تولید فرآورده های نوین دارویی

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه،  سامان پورضیا، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان مستقر در کارخانه نوآوری آزادی گفت: پس از امکان سنجی ایده ها و بررسی شرایط تولید به این نتیجه رسیدیم که سرمایه‌گذاری برای تولید داروهای سافت ژل با توجه به ظرفیت های موجود، ایده مناسبی برای درآمدزایی است؛ از این رو تمرکز اصلی شرکت را بر تولید داروهای «هازارد» و «نانو» به شکل سافت ژل قرار دادیم.

وی خاطر نشان کرد: این شکل دارویی به دلیل سرعت جذب، افزایش میزان جذب داروها و بسیار خواص دیگر و نیز الزام به طراحی برخی مولکول های دارویی خاص در قالب این شکل دارویی، بسیار مورد توجه کارخانجات داروسازی بزرگ دنیا و علم نوین داروسازی قرار گرفته است.

به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، پورضیا شکل اصلی محصولات این شرکت را سامانه های نوین دارورسانی مانند «لیپوزوم ها» و «نانو داروها» دانست و اظهار کرد: داروهایی که در قالب سافت ژل یا کپسول ژلاتینی نرم تولید می شود، محصول اصلی شرکت است. البته هر آن چیزی که مربوط به تولید این نوع از دارو باشد، در تحقیق و توسعه شرکت ما به آن پرداخته می شود.

مدیرعامل این شرکت ادامه داد: سعی ما بر این است که دانش و اطلاعات شرکت همیشه به روز باشد و بتوانیم محصولاتی تولید کنیم که توان رقابت با نمونه های مشابه خارجی را داشته باشد تا بتوانیم علاوه بر رفع نیاز داخل به بازارهای بین‌المللی و صادراتی نیز دست یابیم. با توجه به تخصیص ارز ترجیهی برای این دسته از داروها میزان ارزبری آنها در طول سال بیش از ۱۰ میلیون دلار است و توسعه فعالیت ها می تواند در کاهش این میزان بسیار تاثیرگذار باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا