آخرین تحلیلنوآوری

تحولی در احراز هویت آنلاین

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، «نفیسه حاتمی‌خواه، مدیرعامل شرکت کیاهوشان‌» درباره تاریخچه این شرکت گفت: این مجموعه کار خود را در ابتدای سال ۹۹ و با شیوع همه‌گیری ویروس کرونا با ایده‌محوری کاهش مراجعات حضوری و غیرحضوری (آنلاین کردن) احراز هویت افراد با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته هوش مصنوعی شروع کرده است. در سال ۱۴۰۰ شرکت را به ثبت رسانده و در پس آن دانش‌بنیان شد.

شرکت دانش‌بنیان کیاهوشان با هدف گسترش خدمات مبتنی‌بر هوش مصنوعی در تمامی جنبه‌های زندگی عموم مردم و بومی‌سازی دانش روز جهانی در داخل کشور ایجاد شده است تا از یک طرف سهولت استفاده از خدمات مالی و اجتماعی برای عموم مردم و در نتیجه فراهم کردن تجربه دلپذیر استفاده از خدمات هوشمند را برای آنها به ارمغان آورد و از طرف دیگر افزایش کارآیی، کاهش هزینه‌ها و درنتیجه سودآوری کسب‌وکارها را مهیا سازد.

حاتمی‌خواه ادامه داد: یکی از سرویس‌هایی که این شرکت ارائه می‌دهد «احراز هویت غیرحضوری (آنلاین) ویدا» است. این سرویس بومی‌سازی شده‌ی دانش روز جهانی در داخل کشور و به صورت تمام‌خودکار و آنلاین است که به‌عنوان یکی از کابردهای آن می‌توان «عدم نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی کشور» را نام برد. با استفاده از این سرویس، تمامی خدمات قوه قضاییه از جمله پیگیری دادخواست و وضعیت پرونده‌ها، درخواست گواهی عدم سوءپیشینه، درخواست صدور سند مالکیت و… را می‌توان به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام داد. این فرایند از طریق این لینک قابل انجام است.

او همچنین اضافه کرد: از دیگر مشتریان سرویس احراز هویت دیجیتال می‌توان به سیستم بانکی کشور، صرافی‌های رمز ارز، مراکز مرتبط با نیروی انتظامی، بازار سرمایه و کارگزاری‌های بورس و… اشاره کرد. به علاوه این شرکت درحال‌حاضر به قوه قضاییه و سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال سرویس‌رسانی است.

مدیرعامل شرکت کیاهوشان، چالش اصلی این مجموعه را کمبود نیروی انسانی دانست و گفت: نبود نیروی متخصص به‌ویژه در حوزه فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی به علت شرایط حاکم بر جامعه و مهاجرت آنها به خارج از کشور، شرکت‌های بسیاری از جمله ما را درگیر خود کرده است.

حاتمی‌خواه با اشاره به این موضوع که زمان زیادی از مستقر شدن این شرکت در پارک علم و فناوری شریف نمی‌گذرد، توضیح داد: در همین زمان کوتاه با دریافت مشاوره‌ها و رهنمودهایی که در زمینه کانال‌های بازاریابی پیش پای ما قرار گرفت مسیر موفقیت ویدا هموارتر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا