آخرین تحلیلاقتصاد کلانانتخاب سردبیر

ادامه روند نزولی قیمت طلا

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۷۸۶ دلار و۲۶ سنت رسید. بهای معاملات این بازار از ابتدای ژانویه تاکنون بیش از دو درصد کاهش داشته است.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۷۸۶ دلار و ۵۰ سنت ایستاد.

استفن اینس، مدیرکل شرکت مدیریت دارایی SPI اظهار کرد: سیگنال بانک مرکزی آمریکا درباره افزایش نرخ های بهره، فضای منفی‌تری برای طلا ایجاد کرده است و تصور می کنم بازار هفته جاری منتظر انتشار گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا در روز جمعه خواهد بود. بازارها انتظار دارند اقتصاد آمریکا در ژانویه ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار شغل ایجاد کرده باشد. بنابراین اگر آمار بهتر از این باشد، احتمال افزایش ۵۰ واحدی نرخهای بهره را تقویت می کند.

بانک مرکزی آمریکا قصد دارد نرخ های بهره را در مارس با این فرض که اقتصاد از پیامدهای شیوع واریانت اُمیکرون متاثر نشده است، افزایش دهد.

شاخص دلار نزدیک به بالاترین حد ۱۸ ماه گذشته که روز جمعه به آن صعود کرده بود ایستاد. معامله‌گران منتظر نشستهای سیاست پولی بانک مرکزی استرالیا، انگلیس و اروپا هستند. دلار قوی‌تر طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می کند.

بر اساس گزارش رویترز، احتمال افزایش نرخهای بهره از سوی بانک مرکزی انگلیس ممکن است مانع رشد بیشتر ارزش دلار آمریکا شود و کف قیمتی را برای طلا ایجاد کند.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، اونس طلا ممکن است مقاومت در سطح ۱۸۰۳ دلار را تست کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۲۴  سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۰۰۷ دلار و ۹۹ سنت ایستاد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به ۲۳۶۷ دلار و۲۵ سنت ایستاد اما قیمت این فلز حدود ۲۵ درصد رشد ماهانه داشته که بزرگترین رشد ماهانه از فوریه سال ۲۰۰۸ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا