آخرین تحلیلاخبار ویژهنفت و انرژی

عرضه بیش از ۱۳ میلیون بشکه نفت در روز

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، رؤسای شرکت‌های بزرگ نفتی آمریکا روز گذشته در کنفرانسی چشم اندازهای متفاوتی از رشد تولید نفت در این کشور ارئه کردند، زیرا این صنعت به تازگی و پس از بهبود نسبی بیماران این کشور از شیوع بیماری کرونا روی ریل تولید افتاده است.

قیمت نفت در چند هفته گذشته به بالاترین حد در هفت سال گذشته رسیده است، به طوری که قیمت نفت خام برنت دریای شمال به نزدیک ۹۰ دلار در هر بشکه رسیده است، که ناشی از عرضه پایین نفت در سراسر جهان و افزایش مجدد تقاضای جهانی است.

رایان لنس، مدیر اجرایی یک شرکت نفت آمریکایی به حضار در اجلاس «سران نفت آرگوس آمریکا» در هیوستون گفت که او نسبت به بازارهای نفت خوش بین است زیرا قیمت‌های بالای نفت برای مدت دیگر نیز ادامه دار خواهد بود.

وی افزود: آنچه ما در حال حاضر می‌بینیم این است که نیاز به عرضه بیشتری در بازار نفت وجود دارد. به همین دلیل قیمت‌ها به جایی که امروز هستند رسیده است.

لنس می‌گوید که انتظار دارد تولید آمریکا در سال جاری حدود ۸۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد و احتمالاً تولید نفت در نهایت رکورد ۱۳ میلیون بشکه در روز را که در اواخر سال ۲۰۱۹ به دست آورده بود تحت الشعاع قرار خواهد داد.

ویکی هولوب، مدیر اجرایی یکی دیگر از شرکت های نفتی آمریکا در پیش‌بینی‌های خود پیشتر گفته بود که ایالات متحده احتمالاً در مقطعی از ۱۲ میلیون بشکه در روز فراتر خواهد رفت.

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) پیش‌بینی می‌کند تولید سالانه نفت خام در این کشور به طور متوسط ۱۱.۸ میلیون بشکه در روز در سال جاری و ۱۲.۴ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۳ باشد. این میانگین یک رکورد خواهد بود، اگرچه کمتر از رکورد ماهانه ۱۲.۹۷ میلیون بشکه در روز. در نوامبر ۲۰۱۹ است.

بر اساس پیش‌بینی‌های EIA، تولید نفت در حوضه پرمین، برترین میدان نفتی شیل کشور، در ماه دسامبر رکوردی تازه را به نام خود ثبت کرد و انتظار می‌رود تا این ماه و ماه آینده به روند صعودی خود ادامه دهد.

آزی پاگان، رئیس بخش تأمین مالی آمریکا گفت: با افزایش قیمت‌های نفت خام، با چشم‌انداز ۱۰۰ دلاری در هر بشکه بازدهی به حوزه‌های مختلف آغاز می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا