آخرین تحلیلاخبار ویژهبورس و بانک

بیت کوین از پادشاهی رمز ارزها کنار رفت؟ /پای نهنگ ها در میان است

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، بیت کوین، پادشاه دنیای رمزارزها این روزها حال و روز خوشی ندارد. ریزش این روزهای بیت کوین تحت تاثیر عواملی نظیر اقدامات ضدتورمی فدرال رزرو آمریکا، تحریم فعالیت های رمزارزی و همچنین هرمی خواندن بیت کوین توسط بانک مرکزی روسیه بوده است.

در کنار عواملی که گفته شد عوامل درون شبکه ای مانند فروش نهنگ ها به ریزش بیت کوین و بالطبع بازار رمزارزها دامن زده است.

بیت کوین چرا خاکسترنشین شد؟

از لحاظ تکنیکالی بیت کوین در محدوده ۲۸۲۲۶ دلار تا حدود ۳۰۶۰۰ دلار دارای حمایت متراکمی است. بدین معنی که سفارشات خرید در این ناحیه زیاد است و همچنین عدد ۳۰هزار دلار حمایت روانی محسوب میشود.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، محدوده ۲۸۵۰۰ تا سقف تاریخی ۶۹ هزار دلار ناحیه ای است که بیت کوین وارد فاز رنج شده است و بین حمایت و مقاومت گفته شده در حرکت است.

در نمودار بیت کوین حمایت های ۳۲۳۳۰ و سپس محدوده ۳۰ الی ۳۰.۷ دلار میتوانند مناطق مناسبی برای بازگشت قیمت باشند اما قیمت میتواند با شیطنت نهنگ ها تا محدوده ۲۸۵۰۰دلار نیز به صورت سایه برسد. در صورت بسته شدن قیمت روزانه زیر سطح ۲۷۶۵۰دلار میتوانیم شاهد قیمت های ۲۵ هزاردلار، ۲۳۴۰۰ و محدوده ۲۰ الی ۲۱۷۵۰ دلار باشیم.

اما بررسی شاخص های اقتصاد کلان از جمله سیاست های فدرال رزرو در قبال نرخ های مهم اقتصادی مانند نرخ بهره، کنترل تورم و همچنین بازار دلارهای خارج از ایالات متحده در کنار فعالیت نهنگ ها و داده های درون زنجیره عوامل تاثیرگذار و مهمی روی نمودار قیمت هستند که عموما در نواحی حساس نمودار منجر به واکنش قیمت می‌شوند.

درحال حاضر با فشار فروش قدرتمندی که وجود دارد خرید آلت کوین ها توصیه نمی شود مگر با مدیریت سرمایه و به صورت پله ای.

و در انتها باید به این نکته مهم اشاره کرد که همیشه اتفاقی که اکثر عموم فکر می کنند، رخ نمی دهد؛ فرصت ها در ترس‌های شدید است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا