آخرین تحلیلانتخاب سردبیرنوآوری

عذرخواهی مدیرعامل دیجی‌کالا بابت فیلتر شدن وان‌دی‌آف

محمدی در یک رشته توییت نوشت: « بر اساس قولی که داده بودم، اتفاقی که برای ۱dayoff افتاده بود رو پیگیری کردم. متوجه شدم در فرآیند بررسی، دقت لازم به عمل نیومده و شنبه صبح با فوریت درخواست رفع فیلتر از سمت اتحادیه ارسال شد. بخشی از مسئولیت این ناهماهنگی با اتحادیه‌ست و بابتش عذرخواهی می‌کنم.

مستندات نشون می‌ده پیش از نامه‌ای که امضا کردم درخواست عضویت توسط کسب‌وکار در سامانه ایرانیان اصناف ثبت شده بود. به محض اطلاع از فیلترشدن تلاش کردیم با مدیر کسب‌وکار برای حل مشکل تماس بگیریم که متاسفانه پاسخگو نبودند. امیدوارم بعد از این با تعامل بهتر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

در روزهای آخر حضورم در اتحادیه درس آموخته‌هایی از این مسیر داشتم که در کلاب‌هاوس دیشب گفتم و در ادامه به‌طور کامل‌تر بهشون اشاره می‌کنم. مشتاقم فعالین اکوسیستم و اعضای اتحادیه هم نظراتشون رو به اشتراک بذارن.

  • عدم‌اطلاع رسانی درست و موثر در ۴ سال گذشته در مورد فلسفه وجودی اتحادیه، انتخاب هیئت مدیره، نهادهای بالادستی، فرآیندها و اختیارات و مسئولیت‌های اتحادیه
  • نیاز به حضور افراد صنفی در کنار افراد کسب‌وکاری در هیئت مدیره
  • حل‌وفصل تضادهای درون‌گروهی بین اتحادیه و نظام صنفی و سایرین. ریاست اتحادیه باید تمام‌وقت و صنفی باشه نه کسب‌وکاری. مدیرعامل یک کسب‌وکار مشغله داره و تمام‌وقت نیست و با چالش تضاد منافع هم روبروست.
  • استفاده از ظرفیت تعداد بیشتری از کسب‌وکارها در کمیسیون‌ها و کارگروه‌ها برای کمک به اتحادیه
  • برگزاری نشست‌های دوره‌ای با کسب‌وکارها. چانه‌زنی برای اصلاح قانون نظام صنفی یا اختصاص قانون خاص برای کسب‌وکارهای آنلاین
  • بازنگری کامل فرآیندهای داخلی جهت اطمینان از تطبیق آنها با شرایط کسب‌وکارهای آنلاین
  • پیاده کردن راهی برای عدم دریافت حق عضویت از کسب‌وکارهای کوچک و نوپا. دسته‌بندی کسب‌وکارها در سایزهای مختلف مثل نوپا، کوچک، بزرگ، خیلی بزرگ و تعریف الزامات جداگانه به‌طوری‌که کسب‌وکارهای نوپا و کوچک از برخی ضوابط دست‌وپا گیر معاف باشند.
  • برگزاری مجمع سالانه با حضور ‌همه اعضا و کسب‌وکارها برای گزارش‌دهی

و در پایان امیدوارم در دور بعدی، هیئت رئیسه جدید اتحادیه بتونند با تغییر قانون نظام صنفی یا توافق جدید، فیلترینگ رو به‌عنوان ابزار قانونی مقابله با تخلف حذف کنند و روش‌های بازدارنده‌‌ جدیدی رو جایگزین کنند. البته همه می‌دونیم این فرایند بسیار سخت و زمان‌بره.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا