آخرین تحلیلبورس و بانک

زمستان سرد در راه است

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، بانک مرکزی در گزارش هفته گذشته خود تاکید کرده بود، تورم کالایی به شدت افزایش یافته دلیل این افزایش نوسان ارز بیان شده است. این بانک یک هشدار نیز داده است: رشد پایه پولی در پایان آذر شتاب زیادی گرفته است. اتفاقی که می تواند تحریک کننده تورم باشد. فارغ از این گزارش ها که نمای روشن تری از بازارها در اختیار می گذارد اما بخش عمده ای معاملات همچنان در موقعیت انتظار قرار دارند.

بازار ارز و سکه | فعلاً دلار در انتظار است

قیمت دلار و سکه در دو روز گذشته همچنان در سطوح قیمتی قبلی دنبال شده است. درحالی که دلار در کانال ۲۷ هزار تومان در سقف و کف در نوسان است که فعلا خریداران و فروشندگان دست به عصا حرکت می کنند. برخی از توافق احتمالی وین می گویند و برخی هم می گویند ایران و امریکا از برجام عبور می کنند. به نظر می رسد در پی هر احتمال و نگاه خوش بینانه و بد بینانه در بازار ارز، قیمت دلار و به تبع آن قیمت سکه هم می تواند سطح جدید قیمتی را در کانال نزولی یا در کانال صعودی دنبال کند.

بازار سهام | خوش بینی معامله گران بورس

در بازار سهام اگرچه خوش بینی معامله گران نسبت به هفته گذشته بیشتر شده و آنان تاکید دارند که جذابیت قیمت سهام، مانع از ریزش بیشتر شاخص کل بورس خواهد شد اما نکته اساسی اینجاست که همچنان فروشندگان دست به نقدتر هستند و توان بالایی برای اثرگذاری بر روند شاخص ها خواهند داشت. انتظارات در بازار سهام هم البته به تاثیر از مذاکرات برجامی وین مشهود است.

بازار ارز دیجیتال | زمستان رمز ارزها فرارسید؟

در بازار ارز دیجیتال اتفاق جدیدی افتاد. با بحث ممنوعیت احتمالی ارزهای دیجیتال در روسیه و سوئد، فشارهای روانی به بازار بیشتر شده است.

ارزش بیت کوین (BTC) در ۱۲ ساعت گذشته ۷٫۵ درصد کاهش یافت و از ۴۳هزار و ۳۲۸ دلار به ۳۸هزار و ۲۵۸ دلار رسید. این رقم کف قیمتی ۶ ماه اخیر این رمزارز است.

این کاهش قیمت می‌تواند به پیش‌بینی‌ها در باره نتایج جلسه سیاست FOMC در هفته آینده و عقب‌نشینی سرمایه‌گذار از بخش‌های پرریسک بازار باشد. با نگاهی به نوسانات دیروز بازارهای جهانی شاهد آن هستیم که دارایی های پرریسک در این روز شانسی نداشتند و پس از سقوط بیت‌کوین، روند فروش شتاب بیشتری گرفت. برخی تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند در روزهای آتی بیت کوین در منطقه خطر باقی خواهد ماند، اگر مرز ۳۷هزار دلار شکسته شود، احتمال سقوط سریع این رمزارز به سطح  ۳۰هزار دلاری نیز وجود خواهد داشت.

البته اتریوم و سایر رمز ارزها در بازارهای آسیایی به تبع از تابع نزولی قیمت بیت کوین، سیر نزولی قیمت ها را تجربه کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا