آخرین تحلیلبورس و بانک

کدام سهام سراشیبی سقوط را طی می‌کند؟

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، گلدمن ساکس گفت: سود سه ماهه چهارم آن نسبت به سال قبل ۱۳ درصد کاهش یافته است که دلیل آن آماده­‌شدن بانک برای پرداخت بسته‌­های سنگین حقوقی به کارکنان است.

سهام مایکروسافت نیز پس از اینکه اعلام کرد که شرکت سازنده بازی‌های ویدیویی اکتیویژن بلیزارد را به قیمت ۶۹ میلیارد دلار خریداری می‌کند، سقوط کرده است.

میانگین صنعتی داوجونز با ۲۵۰.۰۵ واحد یا ۰.۷۰ درصد کاهش به ۳۵۶۶۱.۷۶ واحد رسید.

شاخص سهام اس اندپی ۵۰۰ با ۳۰.۶۱ واحد کاهش یا ۰.۶۶ درصد به ۴۶۳۲.۲۴ واحد و نزدک مرکب با ۲۱۱.۹۲ واحد یا ۱.۴۲ درصد کاهش در شروع به ۱۴۶۸۱.۸۳ واحد رسید.

سهام‌های فناوری حساس به نرخ، تحت فشار قرار گرفتند زیرا بازدهی خزانه‌داری دو ساله که انتظارات نرخ کوتاه‌مدت را دنبال می‌کند، برای اولین بار از فوریه ۲۰۲۰ از یک درصد عبور کرد. افزایش بازده اوراق قرضه معمولا بر سهام فشار وارد می‌کند زیرا سرمایه‌گذاران تخصیص دارایی‌های خود را دوباره ارزیابی می‌کنند.

در اواخر هفته، هیئت متشکل از اعضای سنای ایالات­‌متحده قرار است لایحه‌ای را با هدف مهار فروشگاه‌های برنامه­‌های کاربردی شرکت‌هایی از جمله اپل و آلفابت که به گفته برخی قانون‌گذاران کنترل بیش از حد بر بازار  اعمال می‌کنند را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

نظرسنجی ماهانه دویچه بانک نشان داد که اکثر پاسخ‌دهندگان بر این باور بودند که سهام فناوری ایالات‌متحده در حباب به سر می‌برد زیرا سرمایه‌گذاران نسبت به حرکات سیاست تند و بازدهی بالاتر، بدبین هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا