نوآوری

رونمایی از ۲۰ محصول حوزه ژئوماتیک

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، دکتر یاسر ابراهیمیان با اشاره به برگزاری نمایشگاه “ایران ژئو” هدف از برگزاری این رویداد را تکمیل زنجیره ارزش و توسعه زیست بوم ژئوماتیک و صدور محصولات این حوزه به خارج عنوان کرد و افزود: علاوه بر آن ما با برگزاری این نمایشگاه به دنبال توسعه محصولات داخلی هستیم، بر این اساس همزمان با یکصدمین سالگرد نقشه‌برداری و داده‌برداری مکانی کشور، اولین نمایشگاه بزرگ بین‌المللی “ایران ژئو” با شعار “مهندسی ایرانی به سوی فرداها” برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این رویداد توسط سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر بخش‌های دولتی و خصوصی بهره‌برداری حوزه ژئوماتیک برگزار می‌شود، اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و استارت‌آپ‌های فعال در حوزه ژئوماتیک، شرکت‌های نقشه‌بردار، شرکت‌های مهندسین مشاور و شرکت‌های فعال در تجهیزات نقشه‌بردار از جمله مخاطبان این نمایشگاه به شمار می‌روند.

ابراهیمیان از رونمایی از برخی محصولات این حوزه خبر داد و یادآور شد: در این نمایشگاه از ۲۰ محصول دانش‌بنیان و کتاب حوزه ژئوماتیک رونمایی خواهد شد.

رییس گروه ژئوماتیک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه این نمایشگاه معادل نمایشگاه “اینتر ژئو” کشور آلمان است، خاطرنشان کرد: این اولین تجربه ما در این زمینه است و تلاش داریم تا این رویداد در سال‌های آینده نیز ادامه یابد.

وی به بیان اهمیت علم ژئوماتیک اشاره کرد و گفت: ما معتقدیم بیش از ۸۰ درصد اطلاعات، مکان‌محورند؛ از این رو ۸۰ درصد فعالیت‌ها در جامعه و همچنین دستگاه‌ها نیازمند فعالیت‌ها و اطلاعات مکان محور و در نتیجه ژئوماتیک هستند.

ابراهیمیان اضافه کرد: از این رو تمام بهره‌برداران این فناوری باید در بستری مناسب گرد هم آیند و با وحدت رویه، سیاستگذاری کنند. بنابراین برگزاری نخستین نمایشگاه ایران ژئو گام اولیه برای این بسترسازی است.

به گفته وی، این نمایشگاه از فردا پنج شنبه ۳۰ دی ماه آغاز می‌شود و تا روز یکشنبه سوم بهمن ماه ادامه دارد. این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی سالن‌های ٨ و ٩ برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا