آخرین تحلیلنوآوری

برگزاری سومین دورهمی بازیگران ناحیه نوآوری شریف

در این نشست شرکت‌های خدمات‌دهنده ناحیه نوآوری شریف فعالیت شرکت خود را توضیح دادند. در ابتدای این نشست «میترا بهرامی، کارشناس هم‌آفرینی» توضیحی درباره دورهمی‌های گذشته گفت و به اهمیت هم‌افزایی بین بازیگران مستقر در ناحیه نوآوری شریف و برنامه‌های پارک در این زمینه اشاره کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، «احسان عظیم‌زاده، معاون پارک علم و فناوری شریف» در سومین دورهمی بازیگران ناحیه نوآوری شریف درباره هدف ایجاد و شکل‌گیری این پارک توضیح داد: پارک شریف از سال ۱۳۹۵ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد و پیش از آن از سال ۸۲ مرکز رشد و در سال ۹۳ شتاب‌دهنده را ایجاد نمود و فعالیت‌های خود را جهت ساماندهی زیست‌بوم نوآوری دانشگاه صنعتی شریف آغاز کرد. اما نکته اصلی که در ایجاد پارک شریف وجود دارد این است که لزوم حمایت از ایده‌ها و دانشجویان شریف، هدف واحد پارک نیست و پارک از هر ایده و خلاقیت در تجاری‌سازی فناوری‌های نوین استقبال می‌کند تا در نهایت به یک استارت‌آپ و کسب‌وکار حرفه‌ای تبدیل شود.

در ادامه این نشست نمایندگان شرکت‌های ناحیه نوآوری شریف که در واقع خدمات‌دهنده‌های فعال در ناحیه بودند فعالیت‌های خود را به حاضران در جلسه معرفی کردند.

فراپلیمر شریف زیرمجموعه پارسا پلیمر شریف، پتروشریف، نوین تجارت بین‌الملل، شبکه تبادل فناوری، تریبون، وینداد، فلامینگو، بیناپرداز یکتا، نیلوا، آگاه ویرا رایانش، آفرینک و مجموعه تپش از حاضران در این جلسه بودند که شرکت و فعالیت‌های خود را توضیح دادند.

خدمات حقوقی، حسابداری، واردکننده قطعات مورد نیاز، خدمات مخابراتی، خدمات دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا از جمله فعالیت‌هایی بود که این شرکت‌ها ارائه می‌کنند.

در نشست پیشین مجتمع‌های فناوری و نوآوری و در اولین نشست شتاب‌دهنده‌ها حضور داشتند و درباره کارها و فعالیت‌های خود توضیخاتی ارائه کرده‌اند. هدف از برگزاری این نشست‌ها آشنایی شرکت‌ها و فعالان با یکدیگر است تا بتوانند با همکاری و هم افزایی عملکرد خود را بهبود بخشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا