آخرین تحلیل

 مجمع “نفت پاسارگاد” با توزیع ۱۵۵۰ ریال سود به ازای هر سهم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت نفت پاسارگاد، بزرگترین تولید کننده قیر خاورمیانه در سال ۹۹ علیرغم وجود تنگناهایی از جمله نوسانات قیمت خوراک، کاهش قیمت نفت، پاندمی کرونا و …  توانست عملکرد خوبی را به نمایش بگذارد و با ثبت رکورد افزایش ۲۹ درصدی در فروش، رشد ۸۰ درصد سود تلفیقی و رشد ۱۶ درصدی در سود خالص را رقم بزند. در همین ابتدا باید تاکید کرد که افزایش فروش، سود تلفیقی و سود خالص در سال ۱۳۹۹ میسر نبود جز با مساعی مجدانه و تحول آفرین مدیر عامل و هیئت مدیره جدید نفت پاسارگاد و تلاش کارکنان ستادی و صف این شرکت.

جمع فروش نفت پاسارگاد در خرداد ۱۴۰۰ به عدد ۴۲۷ میلیارد تومان رسید که در مقایسه با ۲۱۶ میلیارد تومان خرداد ۱۳۹۹، رشد تقریبا دو برابری را نشان می دهد. از جمع فروش خرداد ۱۴۰۰ نفت پاسارگاد، سهم فروش داخلی ۱۲۹ میلیارد تومان و سهم فروش صادراتی هم ۲۹۷ میلیارد تومان بود.

همچنین در ادامه روند رو به رشد این شرکت، جمع فروش نفت پاسارگاد در سه ماهه اول ۱۴۰۰ بالغ بر یک هزار و ۶۴۴ میلیارد تومان شد که در مقایسه با رقم ۴۷۴ میلیارد تومان مدت زمان مشابه سال گذشته،تقریبا ۳٫۵ برابر رشد را نشان می دهد.

شایان ذکر است که فروش کل نفت پاسارگاد در سال ۱۳۹۹ به چهار هزار و ۹۲۰ میلیارد تومان رسید که در مقایسه با رقم سه هزار و ۸۰۱ میلیارد تومانی سال ۱۳۹۸،  ۲۹٫۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

سود خالص تلفیقی نفت پاسارگاد در سال ۱۳۹۹ به ۴۱۰ میلیارد تومان رسید که در مقایسه با سود تلفیقی ۲۲۸ میلیارد تومانی سال ۱۳۹۸ به میزان ۸۰ درصد رشد داشته است.

همچنین سود خالص شرکت اصلی نفت پاسارگاد در سال ۱۳۹۹ به ۲۹۴ میلیارد تومان رسید که در مقایسه با  سود خالص ۲۵۳ میلیارد تومانی سال ۱۳۹۸، ۱۶ درصد رشد نشان می دهد.

با توجه به شرایط خاص ابتدای سال۹۹ در دوران پاندمی کرونا روی کار آمدن مدیریت جدید و هیئت مدیره  نفت پاسارگاد و رویکردهای تازه موجب تحقق این فروش گردیده است.

نفت پاسارگاد در سال ۱۳۹۹، یک میلیون و ۱۲۴ هزار تن قیر در گریدهای مختلف تولید کرده که ۳۰۲ هزار تن آن مقدار فروش داخلی و ۸۲۱ هزار تن هم مقدار فروش صادراتی بوده است.

ارزش واقعی هر سهم نفت پاسارگاد با نماد شپاس نیز در سال ۱۳۹۹، رقم ۱۲۲۸ ریال رسید و در سال ۱۳۹۸ به میزان ۱۰۵۶ ریال بوده است.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که با روی کارآمدن “حسین نیکخواه” مدیر عامل جدید  و هیئت مدیره نفت پاسارگاد، در فروش و ارزآوری این شرکت، یک جهش اساسی اتفاق افتاد و آمارهای منتشر شده در کدال همگی مهر تاییدی است بر عملکرد موثر و غیر قابل انکار در این شرکت بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا