آخرین تحلیلاقتصاد کلانانتخاب سردبیرصنعت معدن تجارت

وزیر خارجه ژاپن: مایل به همکاری با دولت جدید ایران درخصوص منطقه هستیم

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه به نقل از خبرگزاری کیودو، توشیمیتسو موتگی وزیر امورخارجه ژاپن امروز (سه شنبه) در یک کنفرانس خبری گفت که قصد دارد هفته آینده به ایران، ترکیه، مصر، اردن، فلسطین، قطر و سرزمین های اشغالی سفر و درباره امنیت منظقه و مقابله با پاندمی کرونا رایزنی کند.

موتگی تصریح کرد: در جریان سفر خود من بر تعهدمان نسبت به خاورمیانه که (ژاپن) سال ها به برقراری صلح و آرامش در آن کمک کرده است، تاکید خواهم کرد.

وی با اشاره به آغاز به کار دولت جدید در ایران و همچنین کابینه جدید رژیم صهیونیستی افزود: می‌خواهم درباره وضعیت این منطقه تبادل نظر صادقانه‌ای با این دولت های جدید داشته باشم و با آنها برای ترویج ثبات منطقه از نزدیک همکاری کنم.

به گرارش کیودو، سفر وزیر امورخارجه ژاپن به منطقه با هدف تقویت روابط توکیو با کشورهای این منطقه که ژاپن برای تامین انرژی خود به آن وابسته است، انجام می شود.

توشیمیتسو موتگی قرار است از روز یک شنبه ۱۵ اوت (۲۴ مرداد) سفر خود را آغاز و از قاهره، تهران، تل‌آویو، امان، دوحه، آنکارا و بیت المقدس دیدن کند.

بنابر اعلام وزارت امورخارجه ژاپن، وی در ابتدا قرار بود به عراق نیز سفر کند اما به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا در این کشور سفر خود به بغداد را لغو کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا