آخرین تحلیلاقتصاد کلانانتخاب سردبیر

تامین ارز برای واردات واکسن کرونا بدون وقفه انجام می‌شود

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه از بانک مرکزی، اکبر کمیجانی در بازدید از مراکز واکسیناسیون کارکنان شبکه بانکی درخصوص تامین ارز واردات واکسن اظهار داشت: تامین ارز برای واردات واکسن بدون هیچ مشکلی در جریان است و باوجود تمام مشکلات و کمبودها، ارز برای واردات واکسن تامین خواهد شد.

وی افزود: بانک مرکزی طبق وظیفه محوله، صرفاً ارز لازم را برای واردات واکسن کرونا فراهم می‌کند و ستاد مقابله با کرونا و وزارت بهداشت مطابق برنامه‌ریزی های کارشناسانه خود، اقدام به واردات و توزیع واکسن‌ها در کشور می‌کنند.

رییس بانک مرکزی درباره واکسیناسیون کارکنان شبکه بانکی هم گفت: طی یک سال و نیم اخیر بیش از ۳۰ هزار نفر از کارکنان بانکی گرفتار بیماری کرونا شده‌اند و ۲۶۰ تن از همکاران جان خود را در اثر ابتلا به کرونا از دست دادند و از این رو وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله کرونا تشخیص دادند که همکاران بانکی نیز در معرض آسیب جدی قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی کارکنان شبکه بانکی در عملیات واکسیناسیون پوشش داده خواهند شد و هم اکنون در بیشتر استان‌ها و شهرستان‌ها عملیات واکسیناسیون شبکه بانکی رو به اتمام است، گفت: با توجه به اینکه ۶۰ درصد کارکنان شبکه بانکی در تهران مشغول هستند، ۱۷ مرکز مجزا برای وکسیناسیون همکاران بانکی تعیین شده است و تا پایان این هفته عملیات واکسیناسیون با موفقیت به پایان خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا