آخرین تحلیلصنعت معدن تجارت

رکورد سیمان زنجان در سود سه ماهه

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، مجدالدین خادمی، مدیرعامل شرکت سیمان زنجان با اشاره به اصلاح ساختار در این شرکت گفت: شرکت سیمان زنجان در سال های گذشته مشکلاتی داشت که از جمله آن ها می توان به زیان انباشته این شرکت اشاره کرد. با این حال راهبردهای شستا و سیتا ، به عنوان هلدینگ های بالا دستی از دو سال پیش تا کنون وضعیت کارخانه را بهبود بخشید و روند سوددهی شرکت نیز نشان می دهد آینده روشنی پیش روی سیمان زنجان قرارگرفته است.

وی با اشاره به این که سیمان زنجان در سال های آتی به دلیل شرایطی که برای آن در نظر گرفته شده می تواند به ارقام بهتری دست یابد، گفت: شرکت سیمان زنجان موفق شده است به سود خالص ۱۱میلیارد تومانی در سه ماهه نخست سال جاری دست یابد که این رقم حاکی از رشد ۱۹۶۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مدیرعامل شرکت سیمان زنجان با اشاره به اهمیت بحث های فنی در هلدینگ به فعالیت سه ماهه گذشته پرداخت و در این زمینه توضیح داد: کاهش چشمگیر کلینکر فاکتور به ۸۰% در سه ماهه اول ۱۴۰۰ و کسب رتبه نخست در بین شرکت های گروه و حل مشکل آسیای مواد خام پس از حدود ۲ سال مهمترین اقدامات فنی شرکت سیمان زنجان در سه ماه نخست سال جاری است.

وی همچنین درباره مزیت های عرضه محصول  در بورس کالا از اواخر خرداد ماه سال جاری توضیح داد: ورود سیمان به بورس کالا علاوه بر خروج از قیمت گذاری دستوری باعث شد شرکت های سیمانی انبار دلالان نباشد. پیش از این در بسیاری از کارخانه های سیمانی، سیمان خریداری شده توسط دلالان به دلیل عدم تحویل گرفتن در کارخانه ها انبار می شد، تا قیمت در بازار افزایش یابد و آن ها اقدام به تحویل گرفتن سیمان کنند. خوشبختانه امروز دیگر چنین نیست و شرکت ها باید از قوانین بورس کالا تبعیت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا