آخرین تحلیلصنعت معدن تجارت

رشد ۱۰۰۵ درصدی سود خالص در سیمان شاهرود

محمدرضا بازوی بیدستانی، مدیرعامل شرکت سیمان شاهرود با اشاره به اهمیت نقش شرکت های شستا و سیتا در موفقیت های سیمانی گفت: در دو سال اخیر با تغییر برخی رویکردها شرایط کارخانه ها به ویژه در حوزه سیمان بهبود یافت و امروز شاهد افزایش بیش از ۱۰۰۰ درصدی در شاخص سود خالص هستیم.

وی افزود: افزایش ۴۷ درصدی تولید کلینکرنسبت به سال ۹۷ و ۴۵ درصدی تولید سیمان نسبت به سال ۹۷در راستای جهش تولید، افزایش حاشیه سود ناخالص از ۲۷ درصد به ۵۴ درصد و حاشیه سود عملیاتی از ۲۰ درصد به ۴۴ درصد و حاشیه سود خالص از ۱۳ درصد به ۴۱ درصد، کاهش دوره وصول مطالبات از ۸۱ روز به ۴۰ روز و حذف فروش اعتباری از مرداد ماه سال ۹۹  و حذف تخفیفات کرایه حمل برخی از دستاوردهای شرکت سیمان شاهرود به شمار می رود. علاوه بر این سود سهامداران به موقع و زودتر از موعد اعلامی تماما پرداخت گردیده و از ۲۰ تومان به ۲۰۷ تومان افزایش یافته است همچنین قیمت سهام شرکت از  ۱٫۷۵۸ریال در پایان ۹۷  به ۱۹٫۲۳۰ ریال در پایان سال ۹۹ افزایش داشته  و علیرغم توزیع سود و نیز کاهش شدید شاخص بازار سرمایه ولکین قیمت سهم شرکت افزایش داشته است

بازوی بیدستانی با اشاره به دریافت لوح صنعت سبز در استان سمنان و نیز کارفرمای نمونه تامین اجتماعی ، ادامه داد: راه اندازی و استفاده از مسیر ریلی جهت صادرات از مرز امیرآباد به روسیه و افزایش مقدار صادرات از ۳۳٫۰۵۸ تن به مقدار ۲۳۹٫۸۶۰ تن علیرغم شرایط کرونائی و بسته بودن مرزها و مشکلات برگشت ارزبه داخل کشور و رفع تعهد ۱۰۸ درصدی صادرات در راستای کمک به مشکلات ارزی کشور از دیگر دستاوردهای شرکت در دو سال اخیر است.

وی با اشاره به عدم افزایش منطقی قیمت سیمان طی سال های گذشته گفت: در شرایطی که قیمت دستوری سیمان در سال های گذشته تابع شرایط کلی اقتصاد نبود اما شرکت موفق به افزایش و بهبود عملکرد شد. دلیل اصلی این مهم ایجاد شفافیت، افزایش کیفیت فروش، کنترل قیمت تمام شده و کاهش ظرفیت بلااستفاده است.

شرکت در سال ۱۴۰۰ با ورود به بورس کالا ضمن برخورداری شفافیت بیشتر و نقدی شدن تمام فروشها و نیز افزایش صادرات از حیث دلاری هر تن و نیز تناژ ، سود بیشتری را نصیب سهامداران خواهد نمود سود هر سهم شرکت در سه ماهه سالجاری ۶۸۷ ریال و در سه ماهه سال قبل ۲۶۶ ریال بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا