نفت و انرژی

نقش قیر در افزایش ارزآوری و بهبود چرخه اقتصادی کشور

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، در این دیدار استاندار هرمزگان ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه فعالیت های مدیریت مجموعه نفت پاسارگاد در جهت افزایش اشتغالزایی و رشد و شکوفایی اقتصاد استان، بر لزوم افزایش ارزآوری و حفظ منافع ملی از طریق مظروف‌سازی و استفاده از استانداردهای روز دنیا در جهت بسته بندی کیفی قیر تولیدی این کارخانه در قالب بشکه و جامبوبگ و شیوه‌های نوین بسته‌بندی تاکید داشت.
همتی همچنین با حضور در محل خط تولید کارخانه نفت پاسارگاد از نزدیک با فرایند بشکه‌سازی، بشکه پرکنی و حمل قیر بازدید به عمل آورد.
پس از بازدید از کارخانه، موارد ارجاع شده به کارگروه رفع موانع تولید استان هرمزگان در جلسه‌ای به ریاست همتی با حضور خلیل قاسمی، رییس سازمان صمت استان، حسین نیکخواه، مدیرعامل و علی دانا، رییس هیئت مدیره نفت پاسارگاد تشکیل مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه موضوع تامین و افزایش سهمیه خوراک و ملزومات به نفت پاسارگاد جهت تولید بشکه‌های فلزی مطرح شد و با قول مساعد استاندار کمیته‌ای برای پیگیری این موضوع تشکیل و موارد به سازمان صمت محول شد.
به گفته همتی صنعت قیر علاوه بر افزایش ارزآوری که برای کشور دارد موجب حل بخشی از مشکلات اقتصادی ایران در دوره سخت تحریم ها شده است و برهمین اساس مقتضی است که در جهت رشد و پویایی فعالیت های آن به نحو احسن وارد عمل شد.
براساس این گزارش حسین نیکخواه مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد نیز، از حمایت های استاندار و دیگر مقامات استان هرمزگان در جهت تسریع در فعالیت های کارخانه این مجموعه تشکر کرد و گفت: ما در حال حاضر نیازمند پشتیبانی بیشتر مقامات استانی در جهت تامین ملزومات تولید بشکه های مورد نیازمان هستیم.
وی افزود: همانطور که استحضار دارید در مقوله صادرات، محصولاتی نظیر قیر از اهمیت فراوانی برخوردار هستند، به ویژه در برهه حساس فعلی که کشور نیازمند استفاده از تمامی پتانسیل های صادراتی برای بهبود فعالیت های اقتصادی ایران است .
به گفته نیکخواه مجموعه نفت پاسارگاد نیز تمایلی به فله فروشی محصولات خود ندارد و به دلیل ارزش افزوده بسیار زیاد تلاش می‌کند به سمت فروش قیر بسته‌بندی شده در قالب بشکه حرکت کند.
وی افزود: با تامین ورق سرد به میزان مورد نیاز می‌توانیم نسبت اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم یک‌هزار نفر از جوانان این استان در مجموعه کارخانه بندرعباس و صنایع وابسته اقدام کنیم.
گفتنی است: در این دیدار که اعضای هیات مدیره شرکت نفت پاسارگاد نیز حضور داشتند ، مدیرعامل مجموعه از تعامل مثبت و سازنده اداره کل صمت استان هرمزگان با واحدهای تولیدی از جمله مجموعه نفت پاسارگاد تقدیر کرد.

شرکت نفت پاسارگاد بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده قیر کشور است که در سال ۱۳۸۲ تاسیس شد. کارخانه بندرعباس این شرکت با سرمایه گذاری ۱۲ میلیارد تومان و اشتغال ۱۳۰ نفر آغاز به کار نمود که در حال حاضر با ظرفیت تولید سالانه بیش از ۷۵۰ هزار تن قیر و اشتغال ۲۵۰ نفر مشغول فعالیت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا