صنعت معدن تجارتنوآوری

ادبیات سازی، فرهنگ سازی و آموزش انقلاب صنعتی چهارم در سازمان مدیریت صنعتی

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، یونس نظری مدیر ارتباط صنعت و دانشگاه سازمان مدیریت صنعتی با اعلام این خبر گفت: محوریت پیاده سازی انقلاب صنعتی چهارم در وزارت صنعت، معدن و تجارت به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران محول شده است. همچنین مباحث ادبیات سازی، فرهنگ سازی و آموزش انقلاب صنعتی چهارم به عهده سازمان مدیریت صنعتی گذاشته شده است.
نظری افزود: اهمیت جایگاه و تاثیر این انقلاب در صنعت کشور، ما را بر آن داشت که در یک کار پژوهشی با عنوان چیستی و چرایی انقلاب صنعتی چهارم با همکاری ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر قالیباف و پژوهشگران صنعت دفاعی، به بررسی ابعاد، تاثیرات و تحولات انقلاب صنعتی چهارم در آینده نزدیک صنعت بپردازیم.
وی با بیان این نکته که انقلاب صنعتی چهارم اشاره به تغییرات شگرفی دارد که اساس شیوه تولید و مدل های کسب و کار را دگرگون کرده است، یادآور شد: در حال حاضر، جهان با مجموعه فرآیندهای فناورانه ای مواجه است که قاعده بازی را در هر کسب و کاری تغییر داده است. فناوری های نوین همچون فناوری هوش مصنوعی،اینترنت اشیا، چاپ ۳بعدی، واقعیت مجازی و افزوده، بلاک چین، رایانش ابری و رباتیک پیشرفته و … از فناوری های نوظهور در انقلاب صنعتی چهارم هستند و تاثیرات شگرفی در صنایع بزرگ خودروسازی، نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع غذایی، فولاد و … دارند و رهبری جهانی در آینده متعلق به کشورهایی است که بتوانند از ظرفیت ها و فرصت های پیش آمده بواسطه این انقلاب، نهایت استفاده را ببرند.
علاقه مندان می توانند فایل این کار پژوهشی را در لینک زیر دریافت نمایند.
https://civilica.com/doc/1121085/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا