رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران می‌گوید بازارهای گل و مغازه ها، گیاه سنبل آبی مردابی را عرضه نمی کنند و به طور کل فروش آن هم قدغن است.

به گزارش پایگاه تحلیلی رشد  و توسعه؛  اخیرا ویدیویی در فضایی مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد برخی افراد گیاهی با نام سنبل آبی را در بازارهای گل و گیاه به مردم می فروشند. گیاهی با برگ‌های ضخیم و گل‌های بنفش که بنا بر گفته کارشناسان گونه مهاجم خطرناکی بوده و به علت اینکه ریشه آن جاذب آلایندگی است می‌تواند برای انسان و دام خطرناک باشد.

در این راستا اکبرشاهرخی _ رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران – در پاسخ به این سوال که آیا چنین گیاهی که می تواند سلامت انسان را به خطر بیاندازد اجازه فروش در بازار را دارد یا خیر ؟ به ایسنا گفت: بحث فروش سنبل آبی چندسال پیش مطرح شد. این سنبل ها در مرداب خصوصا مرداب انزلی رشد می کنند و خریداری هم ندارد و به طور کل به تهران هم آورده نمی شود.

وی ادامه داد: هیچ مغازه داری این سنبل را نمی فروشد. حتی در بازار گل هم عرضه نمی شود و به طور کل خرید وفروش آن قدغن است. تاکنون نیز موردی مشاهده نکردیم.

شاهرخی با بیان اینکه برخی این گیاه را با سنبل آبی رنگ اشتباه می گیرند، گفت: شاید این دو گیاه هر دو دارای اسم مشابهی باشند اما سنبل آبی مردابی گیاهی با برگ های پهن است و ظاهری کاملا متفاوت با سنبل های معمولی دارد و از نظر ظاهری کاملا قابل شناسایی است.

  • منبع خبر : ایسنا