آخرین تحلیلاخبار ویژهاقتصاد کلان

طلا گران شد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، با کاهش سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا در آستانه انتشار آمار تورم بالای آمریکا، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه اندکی تغییر کرد، هر اونس طلا در بازار با ۵۳ سنت افزایش ۱۸۲۶.۴۵ دلار فروخته شد.

تحلیلگران انتظار دارند قیمت طلا تا حدی زیادی در نزدیکی همین سطح قیمتی تا زمان انتشار آمار شاخص مصرف کننده آمریکا در ماه ژانویه باقی بماند. زیرا این ارقام سرنخ های بیشتری در مورد سرعت افزایش نرخ بهره آمریکا به دست می دهد.

درحالی که انتظار می رود نرخ بالای تورم، توانایی طلا به عنوان منبع امن سرمایه گذاری در برابر تورم را تقویت کند، افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا هزینه های نگهداری این فلز گرانبها را بالا می برد.

پیتر فرتیج، تحلیلگر بازار گفت: «اکنون کمی شرایط برای طلا پیچیده است زیرا شما از یک طرف دلار تقویت شده را دارید و از طرف دیگر، بازار اوراق قرضه اندکی بهبود یافته است.»

قیمت طلا در جهان در انتظار انتشار نرخ تورم آمریکا/ اونس 1826 دلار

اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا که دیروز اندکی کاهش یافت، به بالا رفتن جزئی قیمت طلا کمک کرده است.

انتظار می‌ رود در روز پنج‌ شنبه، شاخص قیمت مصرف‌ کننده آمریکا برای ژانویه، رشد سالانه ۷.۳ درصدی را نشان دهد که بیشترین افزایش از سال ۱۹۸۲ خواهد بود.

این افزایش شدید، فشارها بر فدرال رزرو برای اعمال سریع تر سیاست های انقباضی را بیشتر خواهد داد و سبب می شود که هزینه های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است بالا رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا