آخرین تحلیلاقتصاد کلانانتخاب سردبیر

۱۰۰ درصد یارانه‌ تامین نهاده‌ها و عوامل تولید کشاورزی توسط دولت تخصیص یافت

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رشد و توسعه، حسن قاسمی افزود: به موجب بند (۲۴) مصارف هدفمندی یارانه‌ها موضوع تبصره (۱۴) قانون بودجه سال ۱۴۰۰، مبلغ سه‌هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان با هدف تامین یارانه برای فعالیت های کشاورزی در ۹ ماهه امسال  اختصاص یافت.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: این میزان اعتبار بیش از پنج برابر کل اعتبار تخصیص یافته این ردیف در سال ۱۳۹۹ است.

قاسمی، اعتبار تخصیص یافته از این ردیف در سال گذشته را ۶۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

وی، تخصیص مبلغ سه‌هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان یارانه تامین نهاده‌ها و عوامل تولید محصولات کشاورزی در مدت یاد شده را بیان‌گر عزم دولت سیزدهم در حمایت از تولیدات بخش کشاورزی دانست.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی تصریح‌کرد: این مبلغ برای تامین، تدارک، توزیع و فروش انواع کود شیمیایی، کودهای آلی و زیستی، تامین و تدارک انواع بذر، تامین و تدارک تخم نوغان، بهینه‌سازی مصرف و کنترل کیفی انواع سم و کود شیمیایی، تامین و تدارک انواع نهال، اصلاح نژاد دام روستایی، استفاده بهینه از بقایای محصولات کشاورزی و صنایع غذایی در تغذیه دام و اجرای مصوبات شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی بخش کشاورزی تخصیص یافته است.

با ارائه لایحه بودجه دولت سیزدهم برای سال ۱۴۰۱، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی به‌جز گندم و دارو مطرح شد که البته این مهم هنوز محقق نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا